سالانه حدود ۴۰ درصد از کل غذای تولیدشده در آمریکا هدر می‌رود. ۳۵ درصد از این غذاها، شامل خوراکی‌هایی است که علی‌رغم قابلیت استفاده مجدد، توسط افراد یا صنایع غذایی دور ریخته می‌شود. این در حالی است که از هر ده آمریکایی، یک نفر دچار سوء تغذیه است یا به غذای مناسب و کافی دسترسی ندارد. 

خوشبختانه، بسیاری از موسسات خیریه در تلاش هستند تا غذای موجود در جهان را به طور موثرتری مدیریت کنند و گرسنگی را در سراسر دنیا کاهش دهند. اما بهترین مؤسسات خیریه که برای کاهش پسماند مواد غذایی مبارزه می کنند کدام هستند؟

بهترین موسسات خیریه که برای کاهش پسماند مواد غذایی مبارزه می کنند Feeding America، ۴۱۲ Food Rescue و Food Forward هستند. سایر موسسات خیریه، مانند Food Recovery Network، Food Rescue US، و City Harvest به جوامع محلی برای مبارزه با اتلاف مواد غذایی کمک می‌کنند. 

فرقی نمی‌کند که بخواهید غذای اضافی خود را به افراد نیازمند اهدا کنید، از جوامع فقیر حمایت کنید یا در حفظ منابع غذایی باقی مانده مشارکت نمایید؛ در هر حال یک خیریه برای کمک‌های خیرخواهانه شما وجود دارد. در ادامه این مطلب،‌ پاسخ سوالات زیر را دریافت خواهید کرد:

 • بهترین موسسات خیریه که برای کاهش پسماند مواد غذایی مبارزه می کنند کدام هستند؟
 • این موسسات در چه حوزه‌ای کار می‌کنند؟
 • نحوه فعالیت هر یک به چه صورت است؟
 • چگونه می‌توانید با این موسسات خیریه همکاری داشته باشید؟

 آیا می‌دانستید که می‌توانید از آمازون بخواهید که ۰.۵٪ از سود حاصل از خریدهای شما را بدون هیچ هزینه اضافی به موسسه خیریه انتخابی شما اهدا کند؟
کافیست در در smile.amazon.com ثبت نام کنید، خیریه‌ای را که می خواهید کمک های مالی شما به آن اهدا شود انتخاب کنید و با خرید از آمازون به آن موسسه کمک کنید. 

9 خیریه مبارزه با پسماند مواد غذایی 

موسسات خیریه در این لیست بر اساس مقدار تاثیرگذاری، نوع ماموریت، میزان شفافیت کاری و دستاوردهایشان انتخاب شده‌اند. این سازمان‌ها اغلب در ایالات متحده فعالیت می‌کنند و هدف همه آن‌ها کاهش اسراف مواد غذایی در سراسر این کشور است. 

اکثر موسسات خیریه زیر به طور همزمان با هدر رفتن غذا و گرسنگی مبارزه می‌کنند. آن‌ها غذای اضافی را از شرکت‌ها و اهداکنندگان فردی جمع‌آوری می‌کنند، سپس آن را مجدداً در سازمان‌های اجتماعی، مانند بانک‌های مواد غذایی، مدارس، یا خیریه‌های مبارزه با گرسنگی توزیع می‌کنند. 

همچنین این نوع موسسات از طریق تحویل مستقیم، انبارهای سیار و بازارهای موقت به افراد آسیب پذیر کمک می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها در زمینه چگونگی کاهش پسماندهای مواد غذایی به خانواده‌ها آموزش می‌دهند و از تغییرات پایدار در زنجیره تامین صنایع غذایی حمایت می‌کنند. 

در نهایت، با وجود تمامی رویکردهای مختلف، همه این موسسات خیریه برای یک چیز تلاش می‌کنند:«کاهش اتلاف مواد غذایی و مبارزه با گرسنگی در جوامع آسیب‌پذیر»

موسسات خیریه زیر برای کاهش دور ریز مواد غذایی مبارزه می‌کنند:

 • Feeding America
 • ۴۱۲ Food Rescue
 • Food Forward
 • Food Recovery Network
 • City Harvest
 • Food Rescue US
 • Forgotten Harvest
 • We Don’t Waste
 • Food Gatherers

در پایان این مقاله رویکردی شش مرحله‌ای در مورد نحوه انتخاب بهترین موسسه خیریه برای حمایت را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

Feeding America: آمریکایی که هیچکس در آن گرسنه نیست! 

Feeding America در سال ۱۹۷۹ توسط جان ون هنگل برای حمایت از آمریکایی‌های محروم که با گرسنگی روبه‌رو هستند تاسیس شد. ابداع مفهوم بانک‌های غذا توسط این موسسه صورت گرفت. آن‌ها بزرگ‌ترین سازمان امداد به گرسنگان داخلی در امریکا هستند که شبکه‌ای از بانک‌های مواد غذایی در سراسر کشور را اداره می‌کنند.

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

 Feeding America دارای رتبه ۴ ستاره از سازمان Charity Navigator است و در زمینه میزان اثرگذاری امتیاز ۱۰۰ درصد دارد. این موسسه همچنین دارای ستاره طلایی شفافیت کاری از GuideStar است.

شعار سازمان

ماموریت ما این است که با تضمین دسترسی عادلانه به غذای مغذی برای همه با مشارکت بانک‌های مواد غذایی و جوامعی که به آن‌ها خدمت می‌کنیم، تغییرات مفیدی در آمریکا ایجاد کنیم.

فعالیت‌ها

 Feeding America برای کاهش پسماند مواد غذایی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رستوران‌ها و کشاورزان همکاری دارد تا ذخایر غذایی مفید را حفظ کند. این موسسه غذاها را تازه نگه می‌دارد و آن‌ها را در فواصل زمانی طولانی طی سال در سراسر آمریکا توزیع می‌کند. 

Feeding America برای دسترسی به گروه‌های نیازمند غذا در سراسر کشور، از انبارهای سیار و برنامه کمک تغذیه تکمیلی که مردم را برای خرید محصولات سالم راهنمایی می کند، استفاده می‌کند. 

علاوه بر این، آن‌ها برای کاهش سوء تغذیه در سالمندان و کودکان نیز تلاش می‌کنند؛ این کار با توزیع مکمل‌های غذایی در مدرسه، وعده‌های غذایی تابستانی و برنامه‌های مشابه صورت می‌گیرد.
همچنین، برنامه MealConnect آن‌ها به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کمک‌های غذایی خود را به نزدیک‌ترین بانک‌های مواد غذایی بسپارند. 

دستاوردها

 Feeding America  از زمان تأسیس، موفق به حفظ بیش از ۴.۷ میلیارد وعده غذایی شده‌است. امروزه این موسسه شبکه‌ای متشکل از ۲۰۰ بانک مواد غذایی و ۶۰۰۰۰ انباری دارد و از هر ۷ آمریکایی، حداقل به ۱ نفر خدمات حمایتی ارائه می‌دهد.  

در سال ۲۰۲۱، Feeding America توانست یک میلیارد پوند مواد غذایی را نجات دهد و ۳۸۰ میلیون دلار در بانک‌ها و توزیع مواد غذایی سرمایه گذاری کند.
در همان سال، اعضای شبکه بانک غذا، ۳.۸ میلیارد پوند لبنیات و سایر محصولات به این خیریه تحویل دادند؛ همچنین شرکت‌های عضو MealConnect نیز ۱.۴ میلیون وعده غذایی اهدا کردند.

راه‌های همکاری

کمک به Feeding America از طریق سایت آن امکان‌پذیر است. خیرین می‌توانند با اهدای غذا به صورت فردی یا شرکتی به یکی از بانک‌های غذایی آن‌ها کمک کنند. علاوه بر این، افراد این امکان را دارند که به صورت داوطلبانه، راننده یا مامور توزیع مواد غذایی شوند.

۴۱۲ Food Rescue: غذای خوب برای مردم است، نه سطل زباله! 

۴۱۲ Food Rescue در سال ۲۰۱۴ توسط گروهی از متخصصان تاسیس شد تا معضلات مربوط به پسماندهای غذایی، گرسنگی و پایداری محیطی را برطرف کند. این موسسه خیریه غذای اضافی را به کمک داوطلبان حفظ می‌کند و آن را به افراد نیازمند در سراسر آمریکا می‌رساند.

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

۴۱۲ Food Rescue دارای امتیاز ۱۰۰% برای امور مالی و مسئولیت پذیری از Charity Navigator است. GuideStar نیز به این سازمان مهر طلایی شفافیت کاری اعطا کرده‌است. 

شعار سازمان

ما با کمک داوطلبان در سراسر کشور، از هدر رفتن مواد غذایی سالم جلوگیری می‌کنیم.

فعالیت‌ها

 ۴۱۲ Food Rescue به شهروندان محلی آموزش‌ می‌دهد که چگونه با استفاده از ابزار و دانش‌های خاص، از اتلاف مواد غذایی در جوامع خود جلوگیری کنند.
همچنین این سازمان، مواد غذایی حفظ شده را مجدد به خیریه‌های محلی و خانواده‌های محروم تحویل می‌دهد.  علاوه بر این، آن‌ها به داوطلبان کمک می‌کنند که از برنامه Food Rescue Hero برای یافتن و تحویل بسته‌های غذایی از اهداکنندگان به نیازمندان استفاده کنند. 

این موسسه خیریه همچنین آشپزخانه‌هایی با زباله‌های صفر دارد که در آن مواد غذایی خام دریافتی را به وعده‌های غذایی مغذی تبدیل می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها سعی می‌کنند مواد غذایی اضافی را برای تولید محصولات اصلی مورد استفاده قرار دهند تا  خواربارهایی که قبلاً غیرقابل فروش و استفاده بودند، در صورت امکان مجددا وارد چرخه مصرف شوند. 

دستاوردها

 از زمان تأسیس، ۴۱۲ Food Rescue شبکه‌ای متشکل از ۱۶۵۰۰ داوطلب ایجاد کرده است که بیش از ۲۱ میلیون پوند غذا را حفظ کرده‌اند و ۱۷.۷ میلیون وعده غذایی را به ۱۲۵۰۰۰ نیازمند تحویل داده‌اند.
در سال ۲۰۲۱، آن‌ها با ۱۷۰۰ اهداکننده همکاری داشتند و مواد غذایی مغذی را به بیش از ۱۲۰۰ خیریه و خانواده نیازمند عرضه کردند.
در همان سال، آن‌‌ها به کاهش اتلاف مواد غذایی در پنسیلوانیا، کالیفرنیا و اوهایو کمک کردند؛ بر اساس آمارها این فعالیت آن‌ها، انتشار گاز CO۲ را ۱۱ میلیون پوند کاهش داد.

راه‌های همکاری

کمک به ۴۱۲ Food Rescue در وب سایت این موسسه امکان‌پذیر است. همچنین افراد می‌توانند با اهدای غذاهای سالم یا کمک داوطلبانه به حفظ مواد غذایی در کشور، با این موسسه همکاری کنند.  علاوه بر این، امکان مشارکت در فعالیت‌های تیمی یا خرید از فروشگاه‌های این سازمان برای کمک غیرمستقیم نیز وجود دارد. 

Food Forward: با گرسنگی مبارزه کنید؛ جامعه را بسازید.

Food Forward در سال ۲۰۰۹ توسط شخصی به نام Rick Nahmias تاسیس شد تا خواربار مازاد تازه را به افرادی که دچار سوء تغذیه هستند تحویل دهد. هم اکنون این موسسه در زمینه مبارزه با گرسنگی و کاهش پسماند مواد غذایی در ۱۲ شهرستان کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

رتبه‌بندی تأثیر و شفافیت سازمان

Charity Navigator به Food Forward امتیاز ۹۹% را داده‌است؛ همچنین این موسسه در زمینه امور مالی و مسئولیت‌پذیری امتیاز ۱۰۰% را دریافت کرده‌است. Food Forward دارای نشان شفافیت کاری پلاتینی از GuideStar نیز هست. 

شعار سازمان

با بازیابی میوه‌ها و سبزیجات خوراکی که در حال نابودی هستند، به محیط زیست سالم‌تر و اقتصاد بهتر کمک می‌کنیم. 

فعالیت‌ها

 Food Forward از طریق برنامه‌های مختلف بازیابی غذا با هدر رفتن مواد غذایی مبارزه می کند.در یکی از کمپین‌های این موسسه میوه‌های اضافی از املاک خصوصی و عمومی، باغ‌ها و مزارع جمع‌آوری می‌شوند تا در اختیار نیازمندان قرار گیرند.  

در پروژه‌ای دیگر، مازاد میوه‌ها و سبزیجات را از فروشندگان بازار و کشاورزان جمع آوری می کنند و آن‌ها را به دست افراد نیازمند غذا می‌رسانند.
 علاوه بر این، آن‌ها در برنامه‌ای دیگر، مواد غذایی تازه را در ناحیه تولید عمده فروشی لس آنجلس شناسایی کرده و به جای دور ریختن، آن‌ها را بازیابی می‌کنند. این غذاها به سازمان‌های امداد گرسنگی که به افراد نیازمند خدمات رسانی می کنند، تحویل داده می‌شود. 

این موسسه خیریه در رویدادهای منظم میوه و سبزیجات رایگان در اختیار اعضای جامعه قرار می دهد.

دستاوردها

Food Forward با بیش از ۱۸۰۰ سازمان امدادی مبارزه با سوء تغذیه و گرسنگی همکاری می‌کند تا به تغذیه سالانه حدود ۲ میلیون نفر کمک کند. این سازمان روزانه به طور متوسط ۲۵۰۰۰۰ پوند غذا توزیع می‌کند و به بیش از ۱۵۰۰۰۰ نفر،  روزانه پنج وعده میوه و سبزیجات عرضه می‌نماید. 

در سال ۲۰۲۱، آن‌ها ۶۷ میلیون پوند محصول به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار را از بیش از ۱۲۰۰ اهدا کننده دریافت کردند و به نیازمندان غذا تحویل دادند. 

راه‌های همکاری

کمک مالی مستقیم به Food Forward در وب سایت آن‌ها امکان‌پذیر است. همچنین افراد مشتاق کمک، می‌توانند با اهدای غذا، داوطلب شدن، یا پیوستن به تیم‌های این موسسه، در فعالیت خیرخواهانه آن‌ها شریک شوند. 

Food Recovery Network: مبارزه با پسماندها، تغذیه مردم

Food Recovery Network در سال ۲۰۱۱ توسط چهار دانشجو در دانشگاه مریلند برای بازیابی غذای اضافی سالن غذاخوری دانشگاه تاسیس شد.
آن‌ها بزرگ‌ترین جنبش تحت رهبری دانشجویان هستند که با پسماند مواد غذایی مبارزه می‌کنند و برای پایان دادن به گرسنگی در ایالات متحده در تلاش هستند. 

رتبه‌بندی تأثیر و شفافیت سازمان

Charity Navigator برای امور مالی و پاسخگویی به Food Recovery Network  امتیاز ۷۹ درصد را داده‌است. این موسسه خیریه دارای مهر نقره‌ای شفافیت کاری از GuideStar است.

شعار سازمان

ما دانشجویان را در دانشگاه‌ها با خود همراه می‌کنیم تا مواد غذایی فاسد شدنی را بازیابی و از نابودی آن‌ها جلوگیری کنند. از این راه، با هدر رفتن غذا و گرسنگی مبارزه ‌می‌کنیم. 

فعالیت‌ها

 Food Recovery Network به دانشجویان آموزش می‌دهد که غذای اضافی را در سالن های غذاخوری خود بازیابی کنند، با این کار پسماند مواد غذایی در سراسر کالج‌ها و دانشگاه‌ها کاهش می‌یابد.
این موسسه کالاهای خوراکی باقیمانده را از فروشندگان مواد غذایی، رستوران‌ها و مزارع جمع‌آوری می‌کند و به آژانس‌های خدمات اجتماعی مانند بانک‌های مواد غذایی، پناهگاه‌ها و مدارس می‌رساند. 

Food Recovery Network کمپین‌هایی برای  آگاهی بخشی در مورد پسماندهای موادغذایی و سوء تغذیه در میان دانشجویان آمریکایی برگزار می‌کند.
علاوه بر این، آن‌ها به دانش آموزان یاد می‌دهند که در سیستم‌های بازیابی زباله با سیاست محلی و ملی همکاری‌های لازم را داشته باشند. 

دستاوردها

Food Recovery Network از زمان تأسیس خود، تقریباً ۱۱ میلیون پوند غذای اضافی را بازیابی و بیش از ۹ میلیون وعده غذایی اهدا کرده است.
آن‌ها دانشجویان بیش از ۲۰۷ پردیس در ۴۶ ایالت را جذب کرده‌اند و غذاهای اضافی و سالم دانشگاه را به بیش از ۳۰۰ آژانس حمایتی تحویل می‌دهند. 

در سال ۲۰۲۰، این موسسه نزدیک به ۶۴۰۰۰۰ دلار در برنامه‌های بازیابی غذا سرمایه گذاری کرده‌است. در همان سال، ۲۵۰۰ دانشجوی داوطلب، ۱.۳ میلیون پوند غذا جمع آوری کردند و تقریباً ۲ میلیون وعده غذایی را به گروه‌های  آسیب پذیر جامعه اهدا نمودند. 

راه‌های همکاری

کمک به Food Recovery Network از طریق وبسایت این موسسه امکان‌پذیر است. گروه‌های فردی یا شرکتی می‌توانند با پیوستن به تیم این موسسه، به عنوان یک اهدا کننده دانشگاهی یا یک موسسه خیریه مبارزه با گرسنگی فعالیت داشته باشند. همچنین امکان حمایت غیرمستقیم از طریق خرید از فروشگاه‌های وابسته به موسسه نیز وجود دارد. 

City Harvest: تامین غذا برای نیویورک

City Harvest در سال ۱۹۸۲ توسط گروهی از نیویورکی ها تأسیس شد تا مواد غذایی مازاد را به شهروندان محرومی که در معرض سوء تغذیه قرار دارند اهدا کند.
این سازمان، حالا بزرگ‌ترین موسسه حفظ مواد غذایی در شهر نیویورک است که به تغذیه میلیون‌ها شهروند که در تامین نیازهای اولیه زندگی دچار مشکل هستند، کمک می‌کند.

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

 City Harvest رتبه ۴ ستاره را در Charity Navigator دارد و در زمینه میزان تاثیرگذاری، امتیاز ۱۰۰% را دریافت کرده‌است. GuideStar به این موسسه مهر نقره ای شفافیت کاری اعطا کرده‌است. 

شعار سازمان

از زمان شروع کار، ما برای تغذیه شهرمان تلاش کرده‌ایم: هرروز، حداقل یک وعده غذایی برای یک نیویورکی!

فعالیت‌ها

 City Harvest با اهداکنندگان غذاهای سالم همکاری می‌کند تا پسماندهای مواد غذایی را تا حد ممکن کاهش دهد. این موسسه خیریه غذاهای اضافی را از خیرین دریافت می‌کند و به آشپزخانه‌ها، انبارهای غذا و سایر برنامه‌های غذایی جامعه در سراسر شهر می‌رساند.
علاوه بر این، آن‌ها میوه‌ها و سبزیجات تازه را از طریق شبکه‌های ارتباطی موبایلی توزیع می‌کنند تا شهروندان  به محصولات مغذی رایگان دسترسی مستقیم داشته‌باشند. 

این موسسه خیریه کلاس‌های آموزش تغذیه و مهارت‌های آشپزی سالم را برای همه سنین برگزار می‌کند. علاوه بر این، کمپینی به نام «خرده فروشی سالم» برگزار می‌کند که خرید و خوردن مواد غذایی سالم را تشویق می‌کند و در عین حال اتلاف کالاهای تازه را کاهش می‌دهد.

دستاوردها 

از زمان تأسیس،  City Harvest بیش از ۱ میلیارد پوند غذا را از نابودی و اسراف حفظ کرده‌ و آن‌ها را به بیش از ۱.۵ میلیون نیویورکی نیازمند تحویل داده است.
این سازمان خیریه، شبکه ای متشکل از ۲۰۰۰ اهداکننده و ۴۰۰ آژانس اجتماعی دارد که روزانه ۲۰۰۰۰۰ پوند غذا تحویل می‌دهند. 

در سال ۲۰۲۰، آن‌ها ۱۳۲ میلیون پوند غذا را بازیابی کردند که مانع از ورود ۴۲ میلیون کیلوگرم CO۲ به جو شد؛ یعنی چیزی معادل گاز مضری که ۱۰۰۰۰ خودرو وارد هوا می‌کنند. 

راه‌های همکاری

شهروندان نیویورک می‌توانند در وب‌سایت City Harvest به آنها کمک مالی مستقیم کنند. همچنین امکان اهدای غذای اضافی یا خرید از فروشگاه‌های اشتراکی موسسه برای حمایت از فعالیت‌های خیریه نیز وجود دارد. علاوه بر این، افراد می‌توانند برای کار داوطلبانه جهت توزیع مواد غذایی اقدام کنند. 

Food Rescue US: نجات‌دهنده باش و به سیاره‌ت کمک کن!

Food Rescue US در سال ۲۰۱۱ توسط جف شاچر و کوین مولینز برای ایجاد یک مدل پایدار و قابل اندازه‌گیری که با سوء تغذیه و هدر رفتن خوراکی‌های سالم مبارزه می‌کند، تأسیس شد. آن‌ها از داوطلبانی در سراسر کشور برای کاهش پسماندهای غذایی کمک می‌گیرند. 

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

 Food Rescue US دارای مهر پلاتینی شفافیت کاری از GuideStar است.

شعار سازمان

ما با هم کار می کنیم تا به گرسنگی و دور ریختن مواد غذایی سالم پایان دهیم. جامعه ما از کسانی تشکیل شده‌است که به ما قدرت می‌دهند تا نجات دهنده باشیم.

فعالیت‌ها

 Food Rescue US به شهروندان یاد می‌دهد که چگونه و از چه راهی پسماند مواد غذایی را در محل زندگی خود کاهش دهند.
آن‌ها با کمک داوطلبان در سراسر کشور مازاد غذای تازه را از مشاغل محلی به آژانس‌های خدمات اجتماعی انتقال می‌دهند تا شهروندان آسیب پذیر را تغذیه کنند.

داوطلبان خیریه غذای سالم و اضافی را از رستوران‌ها، بازارهای کشاورزان، مغازه‌ها و سایر شرکت‌ها جمع‌آوری و آن‌ها را در آشپزخانه‌های عمومی، پناهگاه‌ها یا موسسات خیریه توزیع می‌کنند. این موسسه خیریه می‌کوشد جامعه‌ای پایدار ایجاد کند که افراد در آن برای بهبود وضعیت زندگی و پاکسازی محیط تلاش کنند.  

دستاوردها

از زمان تأسیس، Food Rescue US بیش از ۱۰۰ میلیون وعده غذایی فراهم کرده و بیش از ۱۲۶ میلیون پوند غذای اضافی را از تبدیل شدن به زباله حفظ نموده‌است.
این موسسه شبکه‌ای متشکل از ۲۴۰۰ اهداکننده غذا و بیش از ۱۵۰۰۰ داوطلب دارد که کالاها را از مراکز مختلف دریافت می‌کنند و به ۲۳۰۰ آژانس خدمات اجتماعی تحویل می‌دهند. 

در سال ۲۰۲۱، داوطلبان بیش از ۳۳ میلیون پوند غذا را از نابودی حفظ کردند و در عوض، ۲۸ میلیون وعده غذایی را به ۴۰ مرکز در سراسر کشور تحویل دادند. در همان سال، فعالیت موثر این سازمان، انتشار CO۲ را حدود ۷.۲ میلیون تن کاهش داد. 

راه‌های همکاری

در وبسایت Food Rescue US کمک مالی مستقیم امکان‌پذیر است. همچنین این سازمان داوطلبانی به عنوان نجات دهنده غذا یا اهدا کننده غذا می‌پذیرد. در صورتی که این موسسه در یک منطقه هیچ شعبه‌ای نداشته‌باشد، مجوز تاسیس شعبه جدید به خیرین داوطلب داده‌می‌شود. 

Forgotten Harvest: گرسنگی را از جامعه فراری دهید! 

Forgotten Harvest در سال ۱۹۹۰ توسط دکتر نانسی فیشمن برای حفظ مواد غذایی اضافی از نابودی و تحویل رایگان آن به موسسات توزیع غذای ضروری به نیازمندان در دیترویت تاسیس شد.
آن‌ها همچنان به ده‌ها هزار نفر کمک می‌کنند تا شکاف درآمدی خود را پرکنند و نیازهای اولیه زندگی خود و خانواده‌هایشان را تامین نمایند.

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

 Forgotten Harvest دارای رتبه ۴ ستاره از Charity Navigator با امتیاز کامل ۱۰۰٪ در سه معیار مختلف است. این سازمان همچنین دارای نشان شفافیت کاری پلاتینی از GuideStar نیز هست. 

شعار سازمان

ما جامعه‌ای را تصور می‌کنیم که برای پایان دادن به گرسنگی و افزایش سلامت خود، اطرافیان، اقتصاد و محیط با یکدیگر همکاری می‌کنند.

فعالیت‌ها

Forgotten Harvest روزانه غذای اهدایی را از فروشگاه‌های خرده فروشی، رستوران‌ها و سایر مشاغل محلی دریافت می‌کند تا آن‌ها را از فاسد شدن و تبدیل به زباله حفظ کند.

کالاهای جمع‌آوری شده بین موسسات خیریه محلی یا خانواد‌هایی که در معرض سوء تغذیه قرار دارند توزیع می‌شود. این سازمان خیریه دارای انبارهای سیار در سراسر دیترویت است که به محله‌های فقیر و کم برخوردار کمک‌رسانی می‌کنند. 

علاوه بر این، Forgotten Harvest، پروژه‌ای با نام غذای سالم – کودکان سالم را اجرا می‌کند. در این پروژه کودکان نیازمند بعد از مدرسه یا در طول تعطیلات تابستانی نیز به غذای مغذی دسترسی خواهند داشت. این موسسه خیریه غذای تازه را در تمام طول سال در مراکز کودکان، پناهگاه‌ها و مدارس توزیع می‌کند. 

دستاوردها

Forgotten Harvest روزانه ۱۴۴۰۰۰ پوند غذای اضافی را به بیش از ۲۵۰ سازمان امدادی جامعه آمریکا تحویل می‌دهد. برنامه "غذای سالم - کودکان سالم" آن‌ها هر سال به بیش از ۲۰۰۰۰۰ کودک در سراسر دیترویت که در معرض سوء تغذیه قرار دارند، خدمات ارائه می‌دهد. 

در سال ۲۰۲۰، این موسسه بیش از ۵۲ میلیون پوند محصول غذایی را از تبدیل به پسماند نجات داد و بین بیش از ۱ میلیون نفر نیازمند توزیع کرد. حدود ۲۷۰۰۰۰ نفر از دریافت‌کنندگان کمک در این برنامه حمایتی، کودکان بودند. در همان سال، ۸۲ انبار سیار را نیز راه اندازی کردند که هر کدام به ۷۵۰ خانوار خدمت‌رسانی می‌کردند.

راه‌های همکاری

وبسایت Forgotten Harvest آماده دریافت کمک مالی مستقیم است. همچنین امکان اهدای غذای مازاد یا کمک به جمع آوری یا توزیع کالاها نیز وجود دارد.
علاوه بر این، این سازمان یک فروشگاه وابسته به خود دارد که سود حاصل از آن را صرف فعالیت خیرخواهانه می‌کند و مردم می‌توانند با خرید از آن، به صورت غیرمستقیم در روند کارها سهیم شوند. 

We Don't Waste: صرفه‌جویی غذا، حفظ سیاره، تغذیه جامعه

در سال ۲۰۰۹ شخصی به نام Arlan Preblud پس از اینکه متوجه شد چقدر مواد غذایی با کیفیت در حال هدر رفتن است، موسسه خیریه We Don't Waste را تاسیس کرد تا غذای اضافی را از کیترینگ‌ها به بانک‌های مواد غذایی تحویل دهد. امروزه این موسسه خیریه یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های بازیابی غذا در کلرادو است.

رتبه‌بندی تأثیر و شفافیت سازمان

Charity Navigator  امتیاز کل ۹۹ درصد و امتیاز رهبری، سازگاری، تأثیر و نتایج ۱۰۰ درصد را به سازمان خیریه We Don’t Waste اعطا کرده‌است. این سازمان دارای مهر شفافیت کاری پلاتینی از GuideStar است.

شعار سازمان

ماموریت ما این است که با بازیابی و توزیع مجدد مواد غذایی با کیفیت میان نیازمندان، از جامعه و محیط زیست  حمایت کنیم. 

فعالیت‌ها

We Don’t Waste با نابودی و اسراف غذا در سطح جامعه و محیط زیست مبارزه می‌کند. این موسسه غذاهای اضافی را از افراد یا رستوران‌ها، تهیه‌کنندگان غذا و تولیدکنندگان دریافت می‌کند و به صورت رایگان، به موسسات توزیع غذا می‌رساند تا آن را در اختیار افراد نیازمند قرار دهند. 

این سازمان بازارهای سیاری دارد که مواد غذایی سالم و تازه را به نیازمندانی می‌رساند که دسترسی کافی به غذای خوب ندارند. علاوه بر این، این موسسه خیریه برای کاهش اسراف غذا در جامعه، برنامه‌های آموزشی زیادی را در سطح مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش خانواده برگزار می‌کند. 

دستاوردها 

We Don’t Waste از زمان تأسیس، ۱۶۵ میلیون وعده غذایی را از اهداکنندگان دریافت کرده و به بیش از ۱۰۰ موسسه خیریه و گروه آسیب پذیر در جامعه کمک کرده است. 

در سال ۲۰۲۱، آن‌ها با کمک ۶۵۰۰ خودرو توزیع مواد غذایی، بیش از ۶.۷ میلیون وعده خوراکی را بین ۴۵۰۰ خانوار و مؤسسه توزیع کردند. در همان سال، این سازمان خیریه بیش از ۴.۳ میلیون وعده غذایی را در ۷۱ بازار غذای سیار توزیع کرد و ۳۳ اهداکننده غذای جدید را جذب نمود. 

راه‌های همکاری

کمک مالی به We Don’t Waste  از طریق وب‌سایت آن‌ها ممکن است. افراد می‌توانند برای کمک، غذا اهدا کنند یا به عنوان یک «نجات دهنده مواد غذایی» داوطلب شوند.
علاوه بر این، شرکت‌ها نیز می‌توانند در فعالیت‌های کاری، برگزاری کمپین‌ها و اختصاص مکان لازم به این موسسه کمک کنند. 

Food Gatherers: مبارزه با گرسنگی در محل زندگی ما

Food Gatherers در سال ۱۹۸۸ در میشیگان توسط Paul Saginaw برای کاهش گرسنگی و از بین بردن علل آن تاسیس شد. این موسسه خیریه با ارائه وعده‌های غذایی سالم به روش‌های قابل دسترس در سراسر آمریکا، با هدر رفتن مواد غذایی و سوء تغذیه مبارزه می‌کند.

رتبه بندی تاثیر و شفافیت سازمان

 Food Gatherers دارای رتبه ۴ ستاره از Charity Navigator است که امتیاز ۱۰۰% برای میزان تاثیرگذاری و نتایج دارد. آن‌ها همچنین دارای نشان شفافیت کاری پلاتینی از GuideStar نیز هستند.

شعار سازمان

ما معتقدیم وقتی در کشوری فراوانی غذایی وجود دارد، هیچ کس نباید گرسنه بماند. همه در مبارزه با گرسنگی نقش دارند. 

فعالیت‌ها

 Food Gatherers با دریافت مواد غذایی اضافی از مشاغل و کشاورزان و تحویل آن به نیازمندان با هدر رفتن مواد غذایی مبارزه می کند.
این موسسه وعده‌های غذایی رایگان و مغذی را از طریق پروژه‌های خدمات تابستانی و توزیع مکمل غذایی در مدارس در دسترس کودکان و خانواده‌هایشان قرار می‌دهد. 

این موسسه با آشپزخانه‌های خدماتی قرارداد دارند و با توزیع منظم غذا در جوامع حاشیه‌نشین، به شهروندان آسیب‌پذیر کمک می‌کنند.
آنها از طریق موسسات به عموم مردم در زمینه مراقبت‌های بهداشتی و سوء تغذیه آموزش می‌دهند و از قوانینی که برای پایان دادن به گرسنگی در سراسر کشور تصویب می‌شود، حمایت می‌کنند.

دستاوردها

Food Gatherers روزانه ۲۰۶۰۰ وعده غذایی را بین ۱۷۰ موسسه حمایتی توزیع می‌کند و سالانه بیش از ۵۶۰۰۰ وعده غذایی تابستانی ارائه می‌دهد. در سال ۲۰۲۱، آن‌ها ۹ میلیون پوند غذا و ۷.۵ میلیون وعده غذایی را در تمام برنامه‌های خود بازیابی و توزیع کردند. 

در همان سال، این موسسه بیش از ۱۷ میلیون دلار برای حفظ و تحویل مواد غذایی که ۶۰ درصد آن محصولات تازه یا پروتئین بود، سرمایه‌گذاری کرد. آن‌ها به بیش از ۶۵۰۰۰ نیازمند در آشپزخانه‌های خود خدمات ارائه کردند و ۷۵۰۰۰ وعده غذایی مغذی را در طول تعطیلات تابستانی برای کودکان فراهم نمودند. 

راه‌های همکاری

از طریق وب سایت Food Gatherers می‌توان کمک مالی واریز کرد. خیرین می‌توانند با اهدای غذا یا فعالیت داوطلبانه به این موسسه کمک کنند.
همچنین امکان پیوستن به کمپین‌های حمایت از گرسنگان یا شرکت در رویدادهای جمع آوری کمک مالی وجود دارد. 

انتخاب بهترین خیریه برای کمک‌رسانی

به نظر ما خیریه‌های موجود در لیست بهترین موسسات خیریه‌ای هستند که برای کاهش پسماند مواد غذایی تلاش می‌کنند. با این حال، ممکن است برخی بخواهند از خیریه خاصی حمایت کنند. بیایید ببینیم چه کاری می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که مشارکت شما بیشترین تأثیر را دارد.

 • وب سایت خیریه را بررسی کنید: 
  خیریه‌هایی که شایسته کمک‌های شما هستند، در نمایش اهداف و ارقام خود شفاف هستند. با تاریخ فعالیت‌ها، نوع مأموریت و ارزش‌های آن‌ها آشنا شوید. وب سایت موسسات معمولاً بهترین مکان برای شروع است.
 • ماموریت موسسه خیریه را مشخص کنید: 
  بدون هدف، خیریه به احتمال زیاد شکست خواهد خورد. اگر مأموریت خیریه مشخص نیست، احتمالاً ارزش کمک ندارد. دنبال خیریه ای باشید که مأموریت روشنی داشته باشد.
 • بررسی کنید که آیا خیریه اهداف قابل اندازه گیری دارد یا خیر: 
  یک موسسه خیریه موثر اهداف روشنی دارد. اگر اهداف مشخصی نداشته باشد، احتمالاً با شکست مواجه می شود و هدیه شما را هدر می‌دهد. مؤسسه خیریه باید بتواند هزینه های خود را محاسبه کند و شواهدی از کارهایی که انجام می دهد ارائه دهد.
 • موفقیت ها یا اهدافی را که خیریه به دست آورده است ارزیابی کنید: 
  اگر کسب و کاری از مسیر اهدافش خارج شود، بهتر است روی آن سرمایه گذاری نکنید؛ خیریه‌ها نیز همینطور هستند. اگر هیچ کس پیشرفت یک موسسه خیریه را در دستیابی به اهداف خود تایید نکند، احتمالا آن موسسه از مسیر اصلی خارج شده‌است و دیگر ارزش کمک ندارد. 
 • وضعیت مالی و آمار خیریه را بررسی کنید: 
  سازمان‌های قابل اعتماد هر سال صورت‌های مالی و گزارش‌ها را منتشر می‌کنند. برخی ممکن است از انجام این کار معاف باشند، اما به هرحال باید وضعیت سازمان را به خیرینی که قصد کمک دارند ارائه دهند. 
 • منابعی را بیابید که با خیریه کار می کنند یا از آن سود می برند: 
  تجربه شفاهی و دست اول از کار یک موسسه خیریه به شما این امکان را می‌دهد از کیفیت کارهای آن مطلع شوید. اگر می‌توانید با کسی که با موسسه موردنظر شما آشنا است صحبت کنید. به این ترتیب، کمک مالی شما به جای مناسب خواهد رفت.

راه‌های کمک به موسسات خیریه منتخب

بعد از اینکه تصمیم خود را گرفتید، وقت آن است که تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید به خیریه‌هایی که انتخاب کرده اید کمک کنید. بررسی کنید که چگونه می‌توانید کمک کنید.
هر موسسه خیریه برنامه‌های خاصی را اجرا می‌کند که اهداف منحصر به فردی دارند. ابتدا بررسی کنید که هدف چنین برنامه‌هایی چیست و آیا آن‌ها برای شما مناسب هستند یا خیر؟

 • پول اهدا کنید:  

صفحات کمک مالی را در وب سایت اکثر موسسات خیریه می‌توانید بیابید. کمک مالی شما می‌تواند تنها یک بار  یا به طور منظم در فواصل زمانی مختلف پرداخت شود. در اغلب موارد باید کمک خود را از طریق کارت اعتباری پرداخت کنید، اما برخی از موسسات خیریه پرداخت های PayPal یا بیت کوین را نیز می‌پذیرند.

 • کالاهای رسمی آن‌ها را بخرید: 

موسسات خیریه گاهی با فروش کالا پول جمع ‌می‌کنند. بنابراین، می‌توانید با خرید لیوان، پیراهن، کلاه، خودکار، مداد، و هر اقلام دیگری که ممکن است بفروشند از آن‌ها حمایت کنید. در حالت ایده آل، شما باید تا آنجا که می‌توانید فعالیت‌های خیریه را برای حمایت بیشتر انتشار دهید و آن را به گوش دیگران نیز برسانید. 

 • درصدی از خریدهای آنلاین خود را اهدا کنید: 

اگر اخیراً از سایت‌هایی مانند آمازون چیزی خریده باشید، با درخواستی مواجه می‌شوید که از شما می‌خواهد از طریق برنامه «Amazon Smile» به موسسات خیریه مورد علاقه‌ خود کمک مالی کنید. در این برنامه، نیازی به پرداخت جداگانه وجود ندارد، بلکه درصدی از سود خرید شما در اختیار موسسه خیریه قرار خواهدگرفت. 

 • در کارهای داوطلبانه خیریه شرکت کنید: 

برخی از موسسات خیریه در بسیاری از برنامه‌های محلی و مردمی فعال هستند. شما می‌توانید با به عهده گرفتن و سازماندهی برنامه‌ها در منطقه خود به سازمان خیریه موردنظرتان کمک کنید.

 • به کمپین جمع آوری کمک‌های مالی خیریه کمک کنید: 

می‌توانید در محل کار، مدرسه، کلیسا، و غیره، اخبار مربوط به خیریه را منتشر کنید و در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی برنامه‌های جمع‌آوری سرمایه خلاقانه برگزار کنید.

 • داستان‌هایشان را به اشتراک بگذارید:

اکثر موسسات خیریه داستان‌های قانع کننده‌ای دارند که می‌توانید با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا افراد بیشتری را به این هدف جذب کنید.

همیشه خیریه ای برای کمک وجود دارد؛

اکنون این شما هستید که باید خیریه‌ای را انتخاب کنید که نوع فعالیتش برایتان جذاب‌تر است. هر موسسه خیریه‌ای را که در نهایت انتخاب و به آن کمک کنید، قطعا از حمایت شما بی نهایت قدردانی خواهند کرد.
امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله از مجله خیرماندگار، روند انتخاب را برای شما آسان‌تر کرده‌باشد تا از موسسات خیریه‌ای که برای مبارزه با پسماند مواد غذایی و سوء تغذیه تلاش می‌کنند، حمایت کنید.

منبع : وبسایت impactful.ninja