شناختن بهترین خیریه‌های فعال برای افراد معلول می‌تواند کمک زیادی به آن‌ها کند تا از پس هزینه‌های خود بربیایند. پس اگر شما هم می‌خواهید این بنیادهای خیریه را بشناسید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید از هر 10 نفر معلول، یک نفر از آن‌ها در زمان خدمت به کشور خود مجروح شده و تعداد زیادی دیگر از این افراد هم بعد از ترک خدمت، آسیب‌های جسمی زیادی دیده‌اند.
از سوی دیگر، بسیاری از افراد معلول هم ناتوانی‌هایی دارند که با چشم دیده نمی‌شوند. مشکلاتی مانند آسیب روانی ناشی از حادثه (PTSD) و یا آسیب مغزی تروماتیک (TBI) برای این‌گونه افراد به وجود می‌آیند. این‌گونه مشکلات موجب می‌شود که افراد معلول دیگر نتوانند به زندگی عادی و روزمره خود بازگردند.

خوشبختانه موسسات خیریه بسیاری تاسیس شده‌اند تا با حمایت از افراد معلول، به آن‌ها برای بازگشت به جامعه کمک کنند، اما بهترین خیریه‌های فعال برای افراد معلول کدام‌اند؟ 

برخی از مشهورترین موسسات خیریه‌ای که از این افراد حمایت می‌کنند، مانند Disabled American Veterans (معلولان آمریکایی) و Paralyzed Veterans of America هستند.
همچنین موسسات خیریه دیگری نیز در آمریکا وجود دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از Homes For Our Troops و Gary Sinise Foundation می‌شوند. این موسسات، خدماتی مانند وام مسکن در اختیار افراد معلول قرار می‌دهند.

فرقی ندارد که شما بخواهید برای حمایت معلولین به این خیریه‌ها کمک مالی کنید و یا برای کمک به زنان و مردان معلول و به منظور بازگرداندن آن‌ها به زندگی روزمره، وسایلی در اختیار آن‌ها قرار دهید. در هر شرایطی، خیریه‌ها برای راهنمایی شما آماده هستند.
پس اگر شما هم می‌خواهید بهترین خیریه‌های فعال در حمایت معلولین را بشناسید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا متوجه شوید که این خیریه‌ها چگونه کار می‌کنند؟ و بهترین روش کمک به آن‌ها کدام است؟

بهترین خیریه‌های حمایت از معلولین

تمام خیریه‌های اشاره شده در این لیست، بر اساس عملکرد، رتبه‌بندی، تاثیر و میزان شفافیت‌ عملکردی‌شان، دسته‌بندی شده‌اند. این مراکز، در سراسر ایالات متحده آمریکا مشغول به فعالیت هستند و همه آن‌ها یک هدف مشترک دارند و آن هم کمک به افراد معلول است.

برخی از این موسسات خیریه با ارائه مسکن شخصی به افراد معلول، از آن‌ها حمایت می‌کنند. این در حالیست که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند از نظر مالی معلولین را حمایت کنند، بنابراین به بهترین خیریه‌های فعال در زمینه حمایت از افراد معلول، کمک مالی کنند. 

در اینجا برخی از محبوب‌ترین و بهترین خیریه‌های فعال حمایت از افراد معلول در سال 2023 را مشاهده می‌کنید.

بعد از شناخت این موسسات خیریه، به احتمال زیاد برای شما سوال پیش می‌آید که چگونه باید آن‌ها را انتخاب کنیم؟ در پایان این مقاله، بعد از این‌که گفتیم بهترین خیریه‌های آمریکایی کدام‌اند، برای شما توضیح خواهیم داد که برای انتخاب و کمک به بهترین موسسات خیریه، باید به چه فاکتورهایی توجه کنید. حالا بهترین خیریه‌های فعال برای کمک به افراد معلول در سال 2023 را بیشتر بشناسید.

1. خیریه Disabled American Veterans؛ کاریابی برای افراد معلول

این خیریه در سال 1920 توسط رابرت اس مارکس (Robert S. Marx) پایه‌گذاری شد تا مطمئن شود که همه افراد معلولی که از جنگ برگشته‌اند، به خدمات مورد نیاز خود دسترسی دارند و همه منافع مورد نیاز آن‌ها به این معلولان تعلق می‌گیرد. در حال حاضر، این خیریه به همه معلولان سراسر آمریکا کمک می‌کند تا طبق شرایط خود، بهترین شغل را پیدا کنند و از نظر مالی بتوانند مستقل باشند.

بر اساس آمار و اطلاعات کنونی، می‌توان گفت این خیریه در آمریکا توانسته رتبه 4 را بگیرد که کاملا مناسب است. به‌طورکلی مهم‌ترین هدف این بنیاد خیریه، این است که افراد معلول بتوانند زندگی باکیفیت و آبرومندانه‌ای داشته باشند.

فعالیت‌های خیریه Disabled American Veterans

دلایل زیادی وجود دارند که باعث شده‌اند این مرکز به‌عنوان یکی از بهترین بنیاد خیریه های فعال برای افراد معلول در سال 2023 شناخته شود. همان‌طورکه گفتیم، این خیریه به افراد معلول کمک می‌کند تا بتوانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. علاوه بر این، آن‌ها افراد معلول را به منابع شغلی مختلفی معرفی می‌کنند.

برای مثال، این مرکز به تمام افراد معلول که می‌خواهند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند، راهنمایی‌ و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، معلولان می‌توانند برای رفتن به قرار ملاقات‌های پزشکی خود، از خودروهای رایگان این مرکز استفاده کنند.

یکی از مشاغلی که در این خیریه برای افراد جانباز بازگشته از جنگ در نظر گرفته می‌شود، مشاوره به افسر‌ها و سایر افراد مشغول در نظام است. علاوه بر این قابلیت‌ها، می‌توانید مطمئن باشید که این موسسه خیریه با حمایت خود از جانبازان و معلولین سبب شده تا زندگی معلولان تا حد بسیار زیادی ارتقا پیدا کند.

دستاوردهای خیریه

مطمئنا هر خیریه‌ای که بتواند در فهرست بهترین بنیاد خیریه‌های فعال در حمایت از افراد معلول قرار بگیرد، دستاوردهای قابل‌توجهی خواهد داشت. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این بنیاد خیریه به‌طور سالیانه به بیش از یک میلیون معلول کمک می‌کند.

براساس داده‌های موجود، این خیریه در سال 2021 توانست بیشتر از 25 میلیارد دلار پول برای کمک به افراد معلول جمع‌آوری کرده و در اختیار آن‌ها قرار دهد.
در همان سال، در این بنیاد خیریه تعداد 82 نمایشگاه کاری برگزار شد که در آن بیشتر از 6500 پیشنهاد شغلی برای افراد معلول ارائه شدند. آن‌ها از تمام قوانین مربوط به ارائه غرامت به جانبازان و حمایت از سلامت روان آن‌ها، حمایت و پیروی می‌کنند.

راه‌های مشارکت و کمک به خیریه

اگر شما هم می‌خواهید کمکهای نقدی و غیر نقدی خود را به این خیریه اهداء کنید، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت این بنیاد شده و مبلغ مورد نظر خود را واریز کنید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که با مدیران و نمایندگان این خیریه تماس گرفته و بعد از شنیدن مقررات آن‌ها، در خدمت‌رسانی به افراد معلول کمک کنید.

2. خیریه  Paralyzed Veterans of America؛ زندگی راحت 

بنیاد خیریه Paralyzed Veterans of America که یکی دیگر از بهترین خیریه‌های فعال برای حمایت از افراد معلول و جانبازان در سال 2023 شناخته شده است، فعالیت خود را از سال 1946 آغاز کرد و بعد از جنگ جهانی دوم و بازگشت مجروحان جنگی، خدماتی در اختیار آن‌ها قرار داد.
در حال حاضر این خیریه مراقبت‌ها و خدمات بهداشتی، آموزشی و سایر حقوق مدنی را برای حمایت از معلولین و جانبازان در نظر گرفته است و از همه حقوق آن‌ها دفاع می‌کند.

نه‌تنها این بنیاد خیریه دارای رتبه‌بندی بسیار خوب و قابل قبولی است، بلکه شفافیت عملکردی زیادی نیز در آن دیده می‌شود و هیچ‌گونه ابهامی در آن وجود ندارد.
از سال 1946 که سربازان جنگی آمریکا در جنگ جهانی دوم به شدت مجروح بودند، این مرکز فعالیت خود را با هدف بازگشت آن‌ها به زندگی عادی آغاز کرد. به علاوه، هدف این خیریه این بود تا افراد معلول از همه نظر استقلال داشته باشند.

فعالیت‌های خیریه Paralyzed Veterans of America

مهم‌ترین هدف این مرکز که باعث شده در فهرست بهترین بنیاد خیریه‌های فعال در حمایت از افراد معلول به شمار بیاید، این است که همواره به دنبال بهبود خدمات، افزایش مزایا و دفاع از حقوق معلولان بوده است. این مرکز برای افراد معلولی که در بیماری‌هایی مانند آسیب نخاعی، ALS  و یا MS شرایط وخیمی دارند، کمک هزینه جمع می‌کند.
علاوه بر این، از برخی از این افراد معلول که در زمینه‌های مختلف آموزشی تخصصی دیده‌اند، در موارد مختلفی کمک می‌گیرند. به عنوان مثال، معماران معلول زیادی در زمینه ساخت و بازسازی ساختمان‌های مسکونی سراسر کشور در حال فعالیت هستند.

عملکرد دیگری که این بنیاد خیریه در اختیار افراد معلول قرار می‌دهد این است که آموزش‌های شغلی لازم را به آن‌ها ارائه داده و بعد از ایجاد یک رزومه شغلی مناسب و آمادگی‌های لازم برای مصاحبه، آن‌ها را برای رفتن به سرکار آماده می‌کند.

نکته جالب‌توجه درباره این بنیاد خیریه، این است که فقط برای فعالیت‌های شغلی به افراد معلول کمک نمی‌کند و این افراد می‌توانند برای سرگرمی هم به این مرکز بروند. برای مثال، سرگرمی‌هایی مانند ماهی‌گیری، راگبی و دوچرخه‌سواری هم در اختیار این‌گونه افراد قرار می‌گیرد.

دستاوردهای خیریه

فاکتور دیگری که موجب شده این بنیاد خیریه در فهرست بهترین بنیاد خیریه های فعال برای افراد معلول در نظر گرفته شود، دستاوردهای قابل‌توجهی است که در طول این سال‌ها توانست به آن‌ها برسد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این بنیاد خیریه تا به امروز به افراد معلول جانبازان و خانواده‌های آن‌ها کمک کرده تا بتوانند از حدود 1 میلیارد دلار مزایای شهری بهره‌مند شوند. برای مثال، این مرکز در سال 2021 بیشتر از 21 ورزش و فعالیت تفریحی مختلف ارائه کرد.

در همان سال، معماران این مرکز خیریه در کنار 50 نفر از معلولان، توانستند تغییراتی در ساختمان‌های مسکونی و اداری این مرکز به وجود بیاورند تا دسترسی افراد به آن‌ها راحت‌تر شود. همچنین آن‌ها قوانینی در نظر گرفتند تا افراد مبتلا به آسیب نخاعی بدون در نظر گرفتن سن، بتوانند واکسن‌های کووید 19 را بزنند.

راه‌های مشارکت و کمک به این خیریه

شما می‌توانید به‌صورت مستقیم به وب‌سایت این مرکز خیریه مراجعه و کمک‌های نقدی خود را واریز کنید. از سوی دیگر، برای اهدای کمک‌های غیرنقدی مانند پوشاک و لوازم دیگر، می‌توانید همه این لوازم را از فروشگاه اینترنتی این مرکز خیریه خریداری و به همین مرکز اهدا نمایید.

3. خیریه Homes For Our Troops؛ ساخت خانه برای جانبازان و معلولین

مرکز Homes For Our Troops یکی دیگر از بهترین خیریه‌های فعال حمایت از معلولین و جانبازان است که فعالیت خود را از سال 2004 آغاز کرد. این مرکز توسط جان گونسالوز (John Gonsalves) تاسیس شد و مهم‌ترین هدف آن هم ساختن خانه برای افراد معلول و جانباز بود. 

جان گونسالوز بعد از این که در 11 سپتامبر در حادثه‌ای دچار قطع عضو شد و فهمید که هیچ موسسه خیریه‌ای برای حمایت از او وجود ندارد، برای تاسیس این بنیاد خیریه مصمم‌تر شد. بعد از این واقعه، خیریه‌ای که با نام Homes For Our Troops شناخته می‌شود، خانه‌های زیادی برای معلولان در سراسر ایالات متحده ساخت.

مهم‌ترین ویژگی که باعث شده این خیریه شهرت زیادی به دست اورد، رضایت فوق‌العاده سایر افراد از آن است. بدین منظور، این خیریه توانسته رتبه 4 را به دست بیاورد. به همین دلیل هم تقریبا همه کسانی که به شدت آسیب دیده باشند، می‌توانند از این خیریه برای بازگشت به زندگی و ساختن مجدد خانه خود کمک بگیرند.

فعالیتهای خیریه Homes For Our Troops

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، مهم‌ترین دلیلی که باعث شده این موسسه در فهرست بهترین خیریه‌های فعال حامی افراد معلول قرار بگیرد، این است که برای این‌گونه افراد خانه‌های کاملا رایگان می‌سازد. این خانه‌ها از تمام استانداردهای لازم پشتیبانی می‌کنند و برای زندگی مناسب هستند.

هر یک از خانه‌های موجود در فهرست این خیریه، 4 اتاق خواب دارند و مساحت هر یک از آن‌ها به بیشتر از 850 متر می‌رسد که واقعا فوق‌العاده است. علاوه بر این، افراد تحت پوشش می‌توانند از یک برنامه‌ریزی مالی بهره‌مند شوند که باعث می‌شود که در آینده صاحب آن خانه‌ شوند.

دستاوردهای خیریه

مهم‌ترین دستاوردهای خیریه Homes For Our Troops، شامل ساخت 300 خانه برای افراد معلول و جانباز می‌شود. به عنوان مثال، در سال 2021 این خیریه توانست 26 خانه بسازد.
شاید برای شما جالب باشد که بدانید بعد از این‌که معلولان به همراه خانواده‌شان به این خانه‌ها نقل‌مکان کردند، گزارش دادند که میزان استرس آن‌ها تا 95 درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، نقل‌مکان کردن به این خانه‌ها موجب شد که میزان پس‌انداز خانواده معلولین تا 92 درصد بیشتر از قبل شود.

روش‌های مشارکت و کمک به این خیریه

همانند موارد قبلی، شما می‌توانید برای کمک‌های نقدی به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت اصلی این خیریه شوید. همچنین اگر در آمریکا زندگی می‌کنید و در نزدیکی محل زندگی شما خانه‌هایی برای افراد معلول می‌سازند، می‌توانید در ساخت خانه‌ها مشارکت کنید و یا حتی خودروی خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

4. خیریه Operation First Response؛ کمک‌های مالی و خدمت‌رسانی به معولان

یکی دیگر از بهترین خیریه‌های فعال برای افراد معلول در سال 2023 که شهرت بسیار زیادی در ایالات متحده دارد، خیریه Operation First Response است. این مرکز را پگی بیکر (Peggy Baker) در سال 2004 تاسیس کرد و مهم‌ترین هدف او هم این بود که هزینه‌های معلولان و جانبازان را تا حد زیادی کاهش دهد. بدین منظور، این خیریه وسایل شخصی زیادی برای افراد معلول و خانواده‌های آن‌ها تهیه می‌کند تا از هزینه‌های آن‌ها برای امور اصلی زندگی بکاهند.

این بنیاد هم مانند مورد قبلی، دارای 4 امتیاز است که این مسئله نشان‌دهنده رضایت بسیار زیاد افراد از آن است. براساس گفته‌های موسس این خیریه، مهم‌ترین مأموریت این مرکز، ارائه خدمت به جانبازان و معلولان است.

فعالیتهای خیریه Operation First Response

نحوه عملکرد این خیریه به این صورت است که به افراد معلولی که از طریق برنامه کمک به خانواده (Family Assistance Program) دچار معلولیت شده‌اند، کمک مالی می‌کند. به محض این‌که افراد دچار آسیب می‌شوند، کمک‌های این خیریه نیز آغاز می‌گردد و به آن‌ها کمک می‌کند تا بعد از معلولیت در جنگ، به زندگی اصلی خود بازگردند.

از سوی دیگر، هزینه قابل‌توجهی هم برای افرادی در نظر گرفته شده که به معلولیت‌هایی مانند PTSD مبتلا هستند. به علاوه، این خیریه برخی وسایل شخصی و رفاهی هم درون کوله پشتی‌هایی گذاشته و آن را به افرادی می‌دهد که در خارج از کشور بستری هستند و می‌خواهند به کشور خود باز گردند.

دستاوردهای خیریه

از زمان آغاز شروع به کار این خیریه در سال 2004 تاکنون که توانسته در لیست بهترین خیریه های فعال در حمایت از جانبازان و افراد معلول به شمار بیاید، توانسته بیشتر از 13.5 میلیون دلار جمع‌آوری کند و با استفاده از این هزینه، به بیشتر از 25000 معلول کمک کند.

برای مثال، این خیریه در سال 2021 توانست کمک‌های مالی خود را در اختیار بیشتر از 1730 قهرمان مجروح و معلول قرار دهد. به‌طور‌کلی، این مرکز بیشتر از 11000 کوله پشتی حامل وسایل شخصی و رفاهی در اختیار مردان و زنان معلول در بیمارستان‌های خارج از کشور قرار داد.

راه‌های مشارکت و کمک به این خیریه

اگر شما هم می‌خواهید هزینه‌ای به این خیریه اهدا کنید و به جانبازان و معلولان جنگی کمکی کرده باشید، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت خیریه شوید و کمک مالی خود را به‌صورت اینترنتی پرداخت نمایید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که از آخرین اطلاعات و به‌روزرسانی‌های این خیریه در توییتر نیز آگاه شوید.

5. خیریه  Disabled Veterans National Foundation؛ کمک به معلولان جسمی و ذهنی

بنیاد ملی Disabled Veterans National Foundation نیز می‌تواند یکی دیگر از بهترین خیریه‌های فعال برای کمک به افراد معلول در سال 2023 شناخته شود که فعالیت خود را از سال 2007 آغاز کرد. در ابتدا اعضای این خیریه نهایتا به یک گروه 6 نفره متشکل از زنان معلول محدود می‌شد.
بااین‌حال، در حال حاضر این موسسه خیریه توانسته در فهرست بهترین‌ها قرار بگیرد و به بسیاری از افراد معلول و افراد در معرض خطر معلولیت، کمک کند. این مرکز به تمام افرادی که از معلولیت‌های ذهنی هم رنج می‌برند، کمک‌های مالی و معنوی می‌کند.

فعالیتهای خیریه Disabled Veterans National Foundation

خوب است بدانید که عملکرد خیریه Disabled Veterans National Foundation فقط به کمک‌های مالی محدود نمی‌شود و برنامه‌های سلامتی - رفاهی معلولان را نیز در دستور کار خود دارد. علاوه بر این، این خیریه بسته‌های حاوی وسایل شخصی مانند خمیردندان، اسپری خوشبو کننده، شامپو و نرم‌کننده را نیز در میان معلولان توزیع می‌کنند تا بهتر به این‌گونه اقلام دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، دلیل دیگری که باعث شده این مرکز در فهرست بهترین خیریه‌های فعال کمک به افراد معلول در نظر گرفته شود، این است که برای افراد مبتلا به PTSD هم منابع مختلفی جهت درمان آنها در نظر گرفته است. همچنین معلولان می‌توانند از خدمات آموزشی متنوعی بهره‌مند شوند.

از دیگر عملکردهای این خیریه، می‌توان به این موضوع اشاره کرد که به سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌هایی که به دنبال درمان وضعیت جسمی و روحی معلولان هستند هم کمک مالی می‌کند. تمام این ویژگی‌ها باعث شده‌اند که مرکز Disabled Veterans National Foundation، مزایای زیادی برای معلولان داشته باشد.

دستاوردهای خیریه Disabled Veterans National Foundation

مهم‌ترین دستاورد این خیریه، خدمت و کمک‌رسانی به بیشتر از ده‌ها هزار معلول است. برای مثال در سال 2022، این خیریه بیش از 497000 دلار به 26 خیریه در سراسر ایالات متحده کمک مالی کرد. علاوه بر این‌که در سال 2021 هم بیش از 3000 کیت بهداشتی و رفاهی در سراسر کشور توزیع کرده است.

راه‌های مشارکت و کمک به این خیریه

اگر می‌خواهید به این خیریه کمک کنید و در انجام کارهای خیرخواهانه آن سهیم شوید، می‌توانید مستقیما وارد وب‌سایت این مرکز شده و کمک مالی خود را پرداخت نمایید. همچنین می‌توانید به‌صورت داوطلبانه برای معلولانی که تحت نظر این خیریه هستند، پیام تشکر ارسال کنید.

6. خیریه Soldiers’ Angels؛ ارائه تکنولوژی به معلولان و جانبازان

معرفی برترین خیریه‌های فعال برای کمک به جانبازان و افراد معلول را با مرکز خیریه Soldiers’ Angels ادامه می‌دهیم. این مرکز که توسط پتی پاتون (Patti Patton) در سال 2003 تاسیس شد، بسته‌های مراقبتی متعددی به افراد معلول در سراسر کشور ارسال می‌کند. همچنین تعداد زیادی از افراد در این خیریه، خدمات مختلفی برای آرامش و رفاه معلولان ارائه می‌دهند.

فعالیتهای خیریه Soldiers’ Angels

شاید برای شما جالب باشد که بدانید نحوه عملکرد این خیریه نسبت به موارد قبلی تا حد زیادی متفاوت است. این خیریه به افراد معلولی که نمی‌توانند از تکنولوژی استفاده کنند، لپ‌تاپ و تبلت‌هایی ارائه می‌دهد تا بتوانند به برنامه Valor IT و کلا تکنولوژی، دسترسی داشته باشند.

از سوی دیگر، برخی از مجروحان مجبور هستند از بیمارستان‌های نظامی به مراکز دیگری منتقل شوند و به مراقبت‌های شدیدی نیاز دارند؛ این خیریه برای این‌گونه افراد، بسته‌های شخصی و رفاهی دیگری مانند روبالشتی، پتو و سایر اقلام شخصی در نظر گرفته است. 

برای خدمت‌رسانی به معلولان زن مبتلا به بیماری‌های مزمن، این خیریه تیم زنان شجاع را تشکیل داده که با نام Women of Valor Team نیز شناخته می‌شود و آن‌ها از طریق بسته‌های مراقبتی مختلفی، می‌توانند از سایر زنان حمایت کنند.

دستاوردهای این خیریه

مطمئنا دستاوردهای فوق‌العاده خیریه Soldiers’ Angels باعث شده که آن را یکی از بهترین خیریه@های فعال حوزه حمایت از معلولین به شمار بیاوریم. از زمانی که این خیریه آغاز به فعالیت کرد تاکنون، توانسته بیشتر از 235 میلیون دلار برای حمایت از معلولان جمع‌آوری کند.

برای مثال، این مرکز در سال 2021 توانست از 982000 معلول و جانباز جنگی حمایت کند. علاوه بر این، در سال 2022 هم بیشتر از 225 خانم در این مرکز خیریه مشغول به فعالیت شدند و به افراد معلول خدمت‌رسانی کرده اند.

روش‌های مشارکت و کمک به این خیریه

مطمئنا مانند نمونه‌های قبلی، بهترین روش برای مشارکت در امور خیریه و اهدای کمک مالی، از طریق وب‌سایت این خیریه است. همچنین شما این امکان را دارید که کمکهای غیرنقدی خود را نیز به این مرکز خیریه اهدا کنید و هیچ‌گونه محدودیتی برای ارسال کالا وجود ندارد.

7. بنیاد Military Warriors Support Foundation؛ ارائه مسکن و و وسایل سرگرمی 

خیریه Military Warriors Support Foundation هم می‌تواند یکی دیگر از بهترین خیریه‌های فعال در حوزه کمک به افراد معلول در سال 2023 شناخته شود که در سال 2007 توسط ژنرال سیسکو (Lt. General Leroy Sisco)، برای خدمت رسانی به معلولان و مجروحان جنگی آغاز به فعالیت کرد.
این مرکز امروزه خدمات کاربردی بسیار متنوعی در اختیار جانبازان و معلولان قرار می‌دهد. میزان محبوبیت این خیریه را می‌توان از میزان رضایت سایر افراد هم متوجه شد.

فعالیتهای خیریه Military Warriors Support Foundation

یکی از مهم‌ترین عملکرد‌های این خیریه این است که خانه‌های بدون رهن و وسایل نقلیه در اختیار جانبازان و معلولین قرار می‌دهد. علاوه بر این، آن‌ها می‌توانند در برنامه‌ریزی مالی و ارائه آموزش‌های لازم به معلولین نیز کمک کنند.

از دیگر مزایای خیریه Military Warriors Support Foundation که باعث افزایش محبوبیت آن از طرف معلولان شده، سرگرمی‌ها و تفریح‌های فوق‌العاده جذاب آن هستند. برخی از محبوب‌ترین فعالیت‌های سرگرمی این مجموعه، مواردی مانند شکار، ماهی‌گیری و گلف هستند.

دستاوردهای خیریه

از ابتدای تاسیس تاکنون، این بنیاد خیریه توانسته بیشتر از 900 خانه بدون رهن و همچنین بیشتر از 130 وسیله نقلیه مختلف در اختیار معلولان و جانبازان جنگی قرار دهد. حتی کسانی که عزیزان خود را در جنگ‌ها از دست دادند هم می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.
 این بنیاد خیریه در حال حاضر در تمام ایالات‌های آمریکا خدمت‌رسانی می‌کند و شهرت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هم آن را یکی از بهترین بنیاد خیریه های فعال برای افراد معلول می‌شناسیم. همچنین در رویدادهای سرگرمی این خیریه هم سالانه بیشتر از 300 معلول شرکت می‌کنند.

روش‌های مشارکت و کمک به این خیریه

مانند موارد قبلی، بهترین راه برای همکاری در کمک‌های مالی این خیریه، از طریق وب‌سایت آن است. همچنین شما می‌توانید به‌صورت آنلاین، محصولاتی را از فروشگاه این مرکز خریداری کرده و اقلام مختلفی را در اختیار معلولان قرار دهید.

8. خیریه Gary Sinise Foundation؛ تجلیل و حمایت از معلولان و جانبازان

مرکز دیگری که در فهرست بهترین بنیاد خیریه‌های فعال برای کمک به افراد معلول قرار می‌گیرد، بنیاد خیریه Gary Sinise Foundation است که نسبت به موارد قبلی، مدت زمان کمتری از شروع فعالیت آن می‌گذرد.
این بنیاد در سال 2011 توسط گری سینیز (Gary Sinise) با هدف حمایت و تجلیل از معلولان و جانبازان آسیب‌دیده تاسیس شد. امروزه برنامه‌های متعدد و مفرحی در این مرکز وجود دارند که برای معلولان در نظر گرفته شده‌اند.

فعالیتهای خیریه Gary Sinise Foundation

معلولان و جانبازان جنگی می‌توانند در این خیریه، خانه‌های مجهزی بدون پرداخت هیچ‌گونه پول رهنی دریافت کنند که بهترین ویژگی‌ها برای داشتن یک زندگی کاملا مناسب را دارند. این خیریه تمام خانه‌ها را به‌خوبی بازسازی و اصلاح کرده و آن‌ها را به بهترین شکل در اختیار معلولان قرار می‌دهد.
علاوه بر این، وسایل نقلیه تعمیر شده و سالمی نیز در اختیار این مرکز قرار می‌گیرد و آن‌ها می‌توانند بدون نیاز به سایر افراد، به مکان‌های مختلفی بروند.
خیریه ذکرشده فستیوال‌های متعددی برگزار می‌کند تا بدین صورت، بتواند تا حدودی از شجاعت و دلیری جانبازان و معلولان جنگی تجلیل کند. این نمایشگاه‌ها در سراسر ایالات متحده برگزار می‌شوند.

دستاوردهای خیریه

از سال 2011 که این مرکز تاسیس شد تاکنون، 79 خانه کاملا مناسب و باکیفیت در سراسر ایالات متحده در اختیار معلولان و جانبازان قرار داده است. همچنین این موسسه 80 خانه خود را بازسازی و 48 وسیله نقلیه مختلف را به معلولان ارائه کرده است.
در سال 2012، یعنی تنها یک سال بعد از تاسیس Gary Sinise Foundation، این موسسه بیشتر از 88000 شرکت‌کننده در اولین جشنواره خود داشت.

روش‌های مشارکت و کمک به این خیریه

اگر بخواهید هزینه‌های مالی به این مرکز بدهید، می‌توانید به‌‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت آن شده و هزینه مورد نظر خود را واریز کنید. همچنین می‌توانید برای ارائه محصولات غیرنقدی و حمایت بیشتر از این مجموعه، هر کالایی که بخواهید را از فروشگاه خریداری کرده و در اختیار معلولان قرار دهید.

9. خیریه Puppies Behind Bars؛ واگذاری سگ‌های آموزش‌دیده به معلولان 

در نهایت، آخرین موردی که ما آن را در فهرست بهترین خیریه‌های فعال در حوزه کمک به افراد معلول می‌آوریم، بنیاد خیریه Puppies Behind Bars است. این مرکز تفاوت زیادی با نمونه‌های قبلی دارد و برای اولین بار، فعالیت خود را در سال 1997 آغاز کرد و موسس آن هم گلوریا گیلبرت استوگا (Gloria Gilbert Stoga) بود.

در این خیریه، زندانیان توله‌سگ‌های کوچک را آموزش می‌دهند و سپس آن‌ها را به‌عنوان سگ‌های آموزش‌دیده در اختیار معلولان قرار می‌دهند تا بتوانند برای موارد مختلف از آن‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، مراکز مختلف دیگری مانند نیروهای امدادی و افسران پلیس هم از این سگ‌ها استفاده می‌کنند.

فعالیتهای خیریه Puppies Behind Bars

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، نحوه عملکرد این خیریه بدین شکل است که بعد از آموزش سگ‌های مختلف، آن‌ها را در اختیار مراکز مختلف و به‌خصوص جانبازان و معلولان قرار می‌دهد.
داشتن یک سگ آموزش‌دیده برای افراد معلول و به‌خصوص کسانی که دچار آسیب مغزی تروماتیک یا PTSD شده باشند، مزایای زیادی دارد. زندانیان توله‌سگ‌ها را از 8 هفتگی تا نهایتا 20 تا 24 ماهگی آموزش می‌دهند.

دستاوردهای خیریه

دستاورد‌های فوق‌العاده این خیریه باعث شده که بسیاری از افراد آن را به‌عنوان یکی از بهترین خیریه‌های فعال در حوزه حمایت از معلولین در سال 2023 به شمار بیاورند. خوب است بدانید که تاکنون بیشتر از 6 مرکز در شهر‌های نیویورک و نیوجرسی، مشغول به آموزش سگ‌ها بوده‌اند. به‌طوری‌که تاکنون تعداد سگ‌های آموزش‌دیده این مرکز به بیشتر از 2000 توله‌سگ رسیده است که از میان این عدد، 154 سگ در اختیار افسران پلیس قرار دارد. به‌طور میانگین، هر 125 زندانی در طول یک سال می‌توانند 75 توله سگ را تربیت کنند و در اختیار معلولین قرار دهند.

روش‌های مشارکت و کمک به این خیریه

برای اهدای کمک‌های نقدی به این خیریه، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت شده و هزینه مورد نظر خود را بپردازید. همچنین کسانی که در نیویورک و یا نیوجرسی زندگی می‌کنند، می‌توانند برای آموزش سگ‌ها، داوطلب شوند.

انتخاب بهترین خیریه برای کمک به معلولان و جانبازان

در این فهرست توانستید برخی از بهترین خیریه‌های فعال برای کمک به افراد معلول را مشاهده کنید. بااین‌حال، باز هم ممکن است نتوانید بهترین مرکز خیریه را پیدا کنید و به دنبال خیریه‌های بیشتری باشید. برای این‌که مطمئن شوید بهترین خیریه برای مشارکت و کمک کردن کدام است، به این ویژگی‌ها توجه کنید.

1. بررسی وب‌سایت خیریه

خیریه‌هایی که اعداد و ارقام کاملا شفافی در وب‌سایت خود ارائه می‌کنند، بهترین مکان‌ها برای ارائه کمک و مشارکت هستند. به همین دلیل هم اطمینان حاصل کنید که مرکز مورد نظر شما اطلاعات کاملی درباره تاریخ، نحوه عملکرد و ارزش‌های خود دارد. معمولا بهترین مکان برای کسب این اطلاعات، وب‌سایت خود خیریه است.

2. بررسی عملکرد خیریه

 باید بدانید که خیریه موردنظرتان کارهای خود را به چه صورت به انجام می‌رساند. مراکزی که هیچ عملکرد خاصی ندارند و از این نظر خیال شما را راحت نمی‌کنند، به هیچ عنوان گزینه قابل اعتمادی برای کمک نیستند. به همین دلیل هم بهتر است به دنبال خیریه‌ای بگردید که نحوه عملکرد آن کاملا شفاف و مشخص شده باشد.

3. بررسی اهداف خیریه

از دیگر شاخص‌هایی که باید بهترین خیریه‌های فعال برای کمک به افراد معلول داشته باشند، هدف مناسب و شفاف است. مطمئنا همه شما می‌خواهید بدانید که کمک‌های مالی شما به خیریه مدنظرتان صرف اهداف خیریه شده است یا خیر؟ 

مطمئنا اگر این مرکز هدف خاصی نداشته باشد، در مدت‌زمان کمی منابع مالی را هدر داده و شکست می‌خورد. یک موسسه خیریه قابل‌اعتماد، باید بتواند تمام هزینه‌های دریافتی و خروجی خود را محاسبه کرده و اسناد موردنیاز آن را ارائه دهد.

4. بررسی دستاوردهای خیریه

اگر کسب‌وکار خاصی را ببینید که هیچ‌گونه دستاورد خاصی نداشته باشد، طبیعتا شما هم به سراغ روش دیگری برای سرمایه‌گذاری می‌روید. این موضوع شباهت زیادی به مشارکت در خیریه‌ها دارد. اگر یک خیریه هیچ دستاورد قابل‌توجهی نداشته باشد، احتمالا باید به دنبال مکان دیگری برای ارائه کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود خواهید بود.

5. بررسی شرایط مالی و آمار فعالیتهای خیریه

اغلب خیریه‌ها و سازمان‌های قابل‌اعتماد، به‌صورت سالیانه گزارش‌های مالی خود را منتشر می‌کنند. اگرچه ممکن است برخی از خیریه‌ها از انجام این کار سرباز بزنند، اما انتشار این اطلاعات می‌تواند بسیاری از افراد را به کمک کردن ترغیب کند.

6. یافتن منابع انسانی و مالی مرتبط با خیریه 

در نهایت، آخرین فاکتوری که به شما کمک می‌کند تا بهترین خیریه‌های فعال برای افراد معلول را بشناسید، این است که منابعی که با مرکز موردنظر شما در ارتباط هستند را پیدا کنید.
 پیدا کردن منابع دسته اول خیریه می‌تواند به شما کمک کند که از کیفیت آن مرکز مطمئن شوید. اگر هم خودتان هم نمی‌توانید این کار را انجام دهید، می‌توانید با فردی که با خیریه موردنظرتان آشناست، صحبت کنید. با انجام این کار، مطمئن می‌شوید که کمک مالی شما در مکان درستی صرف میشود.

نحوه حمایت از خیریه‌ها 

بعد از این‌که تصمیم گرفتید از یکی از خیریه‌های ذکر شده حمایت کنید، نوبت به آن می‌رسد که نحوه حمایت خود را نیز انتخاب نمایید. روش‌های مختلفی برای ارائه کمک و حمایت از خیریه‌ها وجود دارند که هر یک از آن‌ها به شرایط خود شما و خیریه بستگی دارد. 

به همین دلیل هم بهتر است در ابتدا هر یک از این روش‌ها را شناخته و سپس بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها برای شما مناسب‌تر هستند. در اینجا برخی از رایج‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از موسسات خیریه حمایت کنید را نام می‌بریم.

1. کمک‌ مالی

پیدا کردن صفحات کمک‌های مالی در وب‌سایت موسسات خیریه، کار بسیار ساده‌ای است. شما می‌توانید کمک‌های مالی خود را به‌صورت یکجا پرداخت کنید و یا حتی این امکان را دارید که با تنظیم بخش خاصی از وب‌سایت خیریه، آن را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که هر چند وقت یک‌بار با فاصله زمانی مشخص، از حساب شما هزینه مشخصی کسر شود. 

بهترین روش پرداخت کمک مالی نقدی، از طریق کارت اعتباری است. البته برخی از مراکز خیریه، پرداخت کمک‌های مالی از طریق PayPal و یا بیت‌کوین را نیز انجام می‌دهند.

2. خرید کالا از خیریه

بسیاری از خیریه ها می‌توانند با فروش محصولاتی برای معلولان و افراد تحت حمایتشان، پول جمع‌آوری کنند. ازاین‌رو، شما می‌توانید کالاهای فروشی خیریه، اقوام مختلفی مانند لیوان، پتو، مداد و هر وسیله دیگری که ممکن است برای فروش گذاشته باشند را بخرید و با این کار، به رونق آن مکان کمک کنید.

علاوه بر این، مهم‌ترین روش دیگری که باعث می‌شود با خرید کالا بتوانید از خیریه حمایت کنید، این است که اطلاعات مربوط به فروش کالاهای آن‌ها را در اختیار سایر افراد نیز قرار دهید و به بیان دیگر، آن‌ها را تبلیغ کنید.

3. واریز بخشی از خریدهای آنلاین خود به خیریه

اگر به‌تازگی از وب‌سایت‌های آنلاینی مانند آمازون خرید کرده باشید، احتمالا با بخشی مواجه شده‌اید که از شما می‌خواهد تا قسمتی از خریدهای آنلاین خود را به خیریه موردعلاقه خود اهدا کنید.
در این شرایط، شما می‌توانید این بخش از وب‌سایت‌های خرید را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که درصد مشخصی از خرید‌های آنلاین شما به حساب خیریه‌های موردنظرتان واریز شوند.

4. شرکت در امور داوطلبانه

همان‌طورکه در بخش‌های بالا هم متوجه شدید، بعضی از خیریه ها از کمک‌های مردمی و داوطلبانه برای خدمات‌رسانی به معلولان استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با به عهده گرفتن بخش خاصی از مسئولیت‌ها، در منطقه خود به معلولان کمک کنید.

5. جمع‌آوری کمک‌های مالی

روش دیگری که می‌توانید برای حمایت از بهترین خیریه‌های فعال در حوزه حمایت از معلولان و جانبازان بکار بگیرید، جمع‌آوری کمک‌های مالی است.
بدین منظور، این امکان را دارید که در محل کار، مدرسه، مسجد و هر جای دیگری، اخبار مربوط به خیریه موردنظر خود را منتشر و کمک‌های مالی مردم را جمع‌آوری کنید. همچنین شما می‌توانید اطلاعات مربوط به این مراکز را در شبکه‌های اجتماعی و یا هر برنامه دیگری منتشر کنید.

6. اشتراک‌گذاری استوری‌های خیریه‌ها

در نهایت، آخرین روشی که می‌تواند تا حد زیادی برای حمایت از خیریه‌ها تأثیرگذار باشد، به اشتراک‌گذاری استوری‌های آن‌هاست.
بسیاری از این خیریه‌ها، استوری‌های جذاب و قانع‌کننده‌ای برای کمک کردن در فضای مجازی می‌گذارند که شما می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را با سایر مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا اشخاص بیشتری از صفحه آن‌ها دیدن کنند.

سخن نهایی

بعد از این‌که با بهترین خیریه‌های فعال حوزه معلولین آشنا شدید، نوبت به آن می‌رسد که خیریه مناسبی برای حمایت پیدا کنید. 

به یاد داشته باشید که حمایت از این دست خیریه‌ها می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود زندگی معلولان بگذارد. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله، به تمام سوالات شما درباره بهترین خیریه‌های فعال برای معلولان پاسخ داده باشد. درصورتی‌که هرگونه سوالی درباره این مسئله دارید، می‌توانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

منبع: وبسایت impactful.ninja