در این مقاله چند خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی را به شما معرفی خواهیم کرد. اختلالات روانی یکی از شایع‌ترین بیماری‌های روانی در سراسر ایالات متحده شناخته می‌شود؛ به‌طوری‌که سالیانه، تقریبا 19.1 درصد از بزرگسالان و 31.9 درصد از نوجوانان به این اختلال مبتلا می‌شوند. خوشبختانه این اختلالات قابل درمان هستند. بااین‌حال، باید گفت که فقط 36.9 درصد از افراد مبتلا به این اختلالات، به خدمات موردنیاز خود دسترسی پیدا می‌کنند.

به همین دلیل هم سازمان‌های مختلف از سراسر جهان در حال تلاش هستند تا بتوانند در حد امکان، اختلالات روانی را کاهش داده و حتی از بین ببرند. ازاین‌رو، خیلی از افراد می‌پرسند که بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی کدام‌اند؟

برخی از بهترین موسساتی که در تلاش هستند تا اختلالات روانی افراد را درمان کنند، مواردی مانند انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا (Anxiety and Depression Association of America) و اتحاد ملی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی (National Alliance on Mental Illness) هستند. 

از سوی دیگر، موسسات خیریه دیگری مانند سلامت روان آمریکا (Mental Health America) و ذهن‌های فعال (Active Minds)، در حال تلاش هستند تا اطلاعات بیشتری درباره علائم اختلالات روانی در اختیار مردم قرار دهند و بیشتر آن‌ها را برای درمان تشویق کنند.

فرقی ندارد که شما بخواهید اطلاعات بیشتری درباره اختلالات روانی به دست بیاورید، تحقیقات بیشتری در این حوزه انجام دهید و یا به یک خانواده در معرض خطر این اختلالات کمک کنید؛ در هر شرایطی، مرکز خیریه‌ای برای شما کمک شما وجود دارد. 

پس اگر شما هم می‌خواهید بدانید که مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی کدام‌اند و چگونه کار می‌کنند، تا پایان این مقاله را مطالعه کنید. همچنین در پایان برای شما توضیح می‌دهیم که به چه روشی می‌توانید در هر یک از این مراکز مشارکت و کمک کنید.

بهترین مراکز خیریه حامی افراد با اختلالات روانی

مؤسسات موجود در این فهرست، بر اساس نحوه عملکرد، رضایت‌مندی سایر افراد، دستاوردها و میزان شفافیت در کارشان، انتخاب شده‌اند. بیشتر خیریه‌های موجود در این لیست در سراسر ایالات متحده و کانادا مشغول به فعالیت هستند. بااین‌حال، برخی از آن‌ها نیز در سطح بین‌المللی با اختلالات روانی مقابله می‌کنند و در کشورهای دیگر نیز شعبه دارند.

بسیاری از مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی، تمام سنین و افراد را موردحمایت خود قرار می‌دهند؛ برخی دیگر، فقط روی جمعیت خاصی تمرکز دارند. برای مثال، برخی از مؤسسات خیریه، حمایت‌های مالی و خدماتی خود را در اختیار زنان، برخی دیگر در اختیار جوانان و بعضی از آن‌ها نیز در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهند.

بعضی از خیریه‌ها هم خدماتی مانند ارائه درمان فردی را در اختیار افراد مبتلا به اختلالات روانی قرار می‌دهند. این در حالی است که برخی دیگر، روی گروهی از افراد مبتلا به اختلالات روانی تحقیق می‌کنند تا علل بروز اختلالاتی مانند اضطراب و روش درمان آن ها را پیدا کنند. می‌توان گفت که همه آن‌ها یک هدف مشترک دارند و آن هم مقابله با اختلالات روانی و درمان افراد است.

برای مطالعه:

بهترین موسسات خیریه تحقیقاتی درباره HIV

اگر شما هم می‌خواهید بدانید که برای کمک کردن به افراد مبتلا به اختلالات روانی باید به سراغ کدام خیریه‌ها بروید، تا پایان همراه ما باشید. در اینجا برخی از محبوب‌ترین و بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی را مشاهده می‌کنید. در پایان مقاله هم توضیح می‌دهیم که از میان هر یک از این مراکز، چگونه بهترین مؤسسه خیریه را برای کمک کردن پیدا کنید.

در اینجا فهرستی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی را نام بردیم. حالا وقت آن رسیده که هریک از آن‌ها را به طور کامل موردبررسی قرار دهیم تا متوجه شوید که کدام یک از آن‌ها می‌توانند برای آشنایان شما و یا کمک کردن مناسب‌تر باشند. پس برای شناخت هر یک از این مراکز خیریه، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

1. انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا؛ افزایش آگاهی و دستیابی به نتایج بهتر

اولین انجمنی که ما آن را در صدر فهرست مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی قرار می‌دهیم، انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا نام دارد که فعالیت خود را از سال 1979 آغاز کرد.
در ابتدا، این مرکز توسط گروهی از متخصصان سلامت روان تاسیس شد و اصلی‌ترین هدف آن هم افزایش آگاهی عموم درباره اختلالات روانی و اثرات نامطلوب ناشی از بی‌توجهی به این بیماری بود.

در حال حاضر، این مرکز یکی از بهترین سازمان‌های بین‌المللی به شمار می‌رود که در زمینه پیشگیری، درمان و مراقبت‌های پس از درمان از بیماران مبتلا به اختلالات سلامت روان حمایت می‌کند.
یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده این انجمن بتواند در صدر این فهرست قرار بگیرد، رتبه‌بندی عالی آن است که توانسته از نظر کنترل امور مالی و پاسخ‌گویی، رتبه 100 را به دست بیاورد.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

نحوه عملکرد این مرکز باعث شده که ما آن را یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاوریم. این انجمن به افراد کمک می‌کند تا با استفاده از منابع آموزشی مختلف، تمرینات حرفه‌ای و تحقیقات تخصصی درباره اختلالات سلامت روان من‌جمله اضطراب، بتوانند بر اختلالات روانی خود غلبه کنند.

برای مثال، افراد با استفاده از منابع آموزشی این مرکز می‌توانند اطلاعات خود را درباره علل، علائم و روش‌های درمانی موجود برای اضطراب و سایر اختلالات روانی بالاتر ببرند و هر یک از این موارد را بهتر از قبل درک کنند.

انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا برای یافتن روش‌های درمانی جدید‌تر و بهتر، همواره در حال تحقیق روی بیماران مبتلا به اختلالات روانی است. همچنین آن‌ها برای این‌که ارتباط بهتری میان متخصصان سلامت روان و بیماران مبتلا به اختلالات روانی ایجاد کنند، سالانه آموزش‌ها و کنفرانس‌های متعددی برگزار می‌کنند.

به جز موارد قبلی، آن‌ها برنامه رایگان همتا به همتایی در اختیار افراد قرار می‌دهند تا بتوانند با سایر بیماران مبتلا به اختلالات روانی ارتباط برقرار کنند. این برنامه‌ها به آن‌ها این امکان را می‌دهند تا تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

دستاوردها

از دیگر دلایلی که موجب شده ما این انجمن را یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاوریم، دستاوردهای فوق‌العاده آن هستند. از زمان تأسیس این انجمن تاکنون، این مرکز توانسته اثر مثبتی روی زندگی میلیون‌ها نفر که با اختلالات روانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند، داشته باشد. برای مثال، برنامه همتا به همتای آن‌ها در سال 2021 توانست بیشتر از 65000 نفر از افراد مبتلا به اختلالات روانی را با یکدیگر آشنا کند.

علاوه بر این، برنامه‌های آموزشی مختلفی در این مرکز تنظیم شده‌اند که تاکنون بیشتر از 45000 نفر در آن‌ها شرکت کرده‌اند. دستاورد دیگر این مرکز این است که تاکنون بیشتر از 1000 متخصص سلامت روان، اطلاعات خود را در اختیار افراد مبتلا به این‌گونه اختلالات قرار داده‌اند.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

اگر قصد کمک کردن به انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا را دارید، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت این مرکز شوید و کمک‌های مالی خود را پرداخت نمایید. همچنین می‌توانید با خرید از یکی از فروشگاه‌های آنلاین بین‌المللی، هزینه موردنظر خود را برای این مرکز بپردازید. حتی با حمایت از این مرکز در فضای مجازی هم می‌توانید به این انجمن کمک کنید. بدین‌صورت که برای مخاطبان خود توضیح دهید که چگونه با استفاده از آموزش‌های این انجمن، توانسته‌اید بر اضطراب خود غلبه کنید.

2. اتحادیه ملی بیماران مبتلا به اختلالات روانی؛ سلامت روانی

یکی دیگر از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی موجود در آمریکا، مرکز اتحاد ملی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی است که از سال 1979 فعالیت خود را آغاز کرد. این مرکز در ابتدا توسط گروه کوچکی از خانواده‌ها تاسیس شد که در آن زمان، از افرادی که از بیماری‌های روانی به‌خصوص اضطراب رنج می‌بردند، حمایت کردند. در حال حاضر، این سازمان برای افزایش آگاهی و ارائه خدمات مختلف به افراد نیازمند به کمک، در سراسر ایالات متحده مشغول به کار هستند.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

این مرکز با حمایت، آموزش و آگاهی عمومی، توانسته زندگی افراد مبتلا به اختلالات روانی را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشد. برای مثال، در این مؤسسه برنامه‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌شوند که افراد مبتلا به بیماری‌های روانی می‌توانند اطلاعات زیادی درباره اختلالات خود به دست بیاورند. علاوه بر این، کلاس‌های آموزشی این مجموعه برای خانواده‌های مبتلا به اختلالات روانی هم تاثیر بسزایی دارند.

اتحاد ملی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی، یک سیستم پشتیبانی 24 ساعته دارد که به‌صورت شبانه‌روزی، پاسخگوی افرادی است که به کمک و راهنمایی درباره افراد مبتلا به اختلالات روانی نیاز دارند. آن‌ها اطلاعات جامعی درباره بهترین روش‌های درمان در وب‌سایت خود ارائه می‌دهند که می‌توانند کمک زیادی به درمان سریع‌تر افراد مبتلا به اختلالات روانی کنند.

دستاوردها

دستاوردهای قابل‌قبول این مرکز باعث شده‌اند که ما آن را یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی در سراسر جهان به شمار بیاوریم. این مرکز در حال حاضر، متشکل از 600 شرکت وابسته و 49 سازمان در ایالات مختلف آمریکا است که به افراد آسیب‌دیده ناشی از اختلالات روانی کمک می‌کند.

به‌عنوان مثال، این مرکز در سال 2021 توانست بیشتر از 3.5 میلیون دلار کمک مالی برای این افراد جمع‌آوری کند. در همان سال، آن‌ها 122 کمپین مختلف با 40000 شرکت‌کننده در سراسر کشور برگزار کردند که منجر به جمع‌آوری 13.1 میلیون دلار شد. علاوه بر این موارد، تلاش‌های این خیریه برای راه‌اندازی خط کمکی 988 برای کسانی که از اضطراب، افسردگی و افکار خودکشی رنج می‌برند، توانست یک دستاورد فوق‌العاده باشد.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

برای اهدای کمک به اتحاد ملی برای بیماران مبتلا به اختلالات روانی، می‌توانید از طریق وب‌سایت این مرکز به‌صورت مستقیم، هزینه موردنظر خود را بپردازید. همچنین این امکان را دارید که با شرکت در جشنواره‌های این مرکز و انجام کارهای داوطلبانه، به افراد مبتلا به اختلالات روانی کمک کنید.

5 پادکست خیریه که باید بشنوید!

3. خیریه سلامت روان آمریکا؛ پیشگیری قبل از بحران

مؤسسه خیریه سلامت روان آمریکا نیز می‌تواند یکی دیگر از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاید. این مرکز در سال 1909 توسط Clifford W. Beers تاسیس شد و از آن زمان تاکنون، توانسته به افراد بسیار زیادی که به اختلالات روانی مبتلا هستند، کمک کند. 

قبل از آن، Beers در موسسات روانی مختلفی مشغول به فعالیت بود و متوجه شد که برخی از آن‌ها از بیماران روانی سوء استفاده می‌شود. به همین دلیل هم تلاش کرد که با تاسیس مرکز خیریه سلامت روان آمریکا، تمام تعهدات مراقبت از این بیماران را اصلاح کند.

در حال حاضر، مرکز خیریه سلامت روان آمریکا که یکی از مراکز مردم‌نهاد کشور شناخته می‌شود، به رفع نیازهای افراد مبتلا به اختلالات روانی و بهبود سلامت روان همه افراد جامعه می‌پردازد. البته بیشتر تمرکز این مرکز، روی افرادی است که به اضطراب مبتلا هستند.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

این مرکز برای پیشگیری از اضطراب و درمان آن، حمایت‌های مالی، آموزش، تحقیق و خدمات یکپارچه‌ای را در اختیار افراد قرار می‌دهد. نحوه عملکرد این مرکز بر اساس فلسفه B4Stage4 اجرا می‌شود. این فلسفه اعتقاد دارد که باید قبل از رسیدن اختلالات روانی به نقطه بحرانی، هرچه سریع‌تر درمان شوند.

آن‌ها آموزش و اطلاع‌رسانی‌های متعددی در اختیار افراد قرار می‌دهند تا بتوانند در هر شرایط سنی، اختلالات روانی خود را شناسایی و هر چه سریع‌تر، برای درمان آن‌ها اقدام کنند. علاوه بر این‌که آموزش‌های این مرکز تأثیر زیادی در پیشگیری از بروز اختلالات روانی در افراد دارد.

دلیل دیگری که باعث شده ما این مؤسسه خیریه را به‌عنوان یکی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاوریم، شبکه بسیار گسترده آن است. در این مرکز بیشتر از 200 شرکت مجزا مشغول به فعالیت هستند که نحوه عملکرد رسیدن به سلامت روان را گسترش می‌دهند. علاوه بر این، یک برنامه ارتباطی همتا به همتا برای کارکنان این مرکز طراحی شده است که می‌توانند با سایر افراد و منابع مختلف، ارتباط برقرار کنند تا به یک متخصص در زمینه سلامت روان تبدیل شوند.

دستاوردها

از زمان تاسیس این مرکز تاکنون، میلیون‌ها نفر از آموزش‌های موجود در مؤسسه سلامت روان آمریکا بهره‌مند شده‌اند و توانسته‌اند از بروز اختلالات روانی، به‌خصوص اضطراب در خود جلوگیری کنند. به علاوه، این مرکز بخش زیادی از موانع موجود برای درمان اضطراب و اختلالات روانی را از بین برده است.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این مرکز، استفاده از غربالگری MHA است که بر اساس روانشناسی بالینی، اختلالات و بیماری‌های روانی را تشخیص می‌دهد. خوب است بدانید که تاکنون بیشتر از 7460734 نفر از غربالگری MHA استفاده کردند. فقط در سال 2020، اطلاعات عمومی و آموزش‌های افراد مشغول به کار در ان، به بیشتر از 19045019 نفر رسید و آن‌ها به‌صورت مستقیم، توانستند حمایت‌های خود را در اختیار 208000 نفر قرار دهند.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

درصورتی‌که می‌خواهید به مرکز خیریه سلامت روان آمریکا کمک مالی کنید، می‌توانید وارد وب‌سایت آن شده و به‌صورت آنلاین، هزینه مدنظر خود را بپردازید. همچنین می‌توانید برای کمک و حمایت مالی از این مؤسسه، کمپین‌های حمایتی ایجاد کرده و برای آن‌ها کمک‌های مالی جمع‌آوری نمایید.

5. مرکز ذهن‌های فعال؛ تبدیل غم به امید

فهرست بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی را با مؤسسه خیریه ذهن‌های فعال ادامه می‌دهیم. این مرکز در سال 2003 بعد از خودکشی برادر آلیسون مالمون، توسط این فرد تاسیس شد. آلیسون مالمون متوجه شد که بخش زیادی از افراد جامعه، اطلاعات کافی درباره سلامت روان ندارند و این مرکز را با هدف آگاهی‌بخشی ایجاد کرد که در ابتدا، این آگاهی‌بخشی را در محوطه دانشگاه خود منتشر می‌کرد. 

این مرکز تاکنون توانسته به موفقیت‌های بسیار زیادی دست پیدا کند. به‌طوری‌که در حال حاضر، یکی از برجسته‌ترین مؤسسات خیریه‌ای شناخته می‌شود که سلامت روان و آگاهی‌بخشی را در میان نوجوانان و جوانان ترویج می‌دهد.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

مرکز خیریه ذهن‌های فعال با ارائه برنامه‌ها و خدمات مختلف، در تلاش است که اضطراب و سایر اختلالات روانی در بخش‌های مختلف جامعه مانند دانشگاه، محل کار با سایر محیط‌های این‌چنینی را عادی‌سازی کند و در این زمینه، اطلاعات مهمی در اختیار افراد قرار دهد. برای مثال، این مرکز ابزار ساده Active Minds @Work را طراحی کرد و در اختیار کارمندان و کارفرمایان قرار داد تا بتوانند آگاهی بیشتری درباره سلامت روان در محل کار داشته باشند.

همچنین طرح‌های دانشگاهی متعددی توسط این مرکز پیاده‌سازی شدند و دانشجویان توانستند با استفاده از برنامه‌های همتا به همتا، اطلاعات عمومی خود را درباره سلامت روان افزایش دهند. از دیگر کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد، می‌توان به کمپین‌ها و جشنواره‌های مختلف آن اشاره کرد که اطلاعات مربوط به سلامت روان را در اختیار تمام افراد جامعه قرار می‌دهد.

دستاوردها

دستاورد‌های فوق‌العاده زیاد این مرکز باعث شده‌اند که ما آن را یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی و به‌خصوص اضطراب به شمار بیاوریم. از زمان تأسیس تاکنون، این مرکز توانسته روی زندگی بیشتر از 8 میلیون دانش‌آموز در 600 دوره مختلف در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها در سراسر ایالات متحده تاثیر بگذارد.

این مؤسسه خیریه همه ساله بیشتر از 6000 نفر جشنواره‌های اجتماعی برگزار می‌کند. برای مثال، یکی از برجسته‌ترین جشنواره‌های آگاهی‌بخشی این مرکز، کمپین Silence Packing بود که از سال 2008، در بیشتر از 200 مکان در سراسر ایالات متحده اجرا شد و توانست روی زندگی بیشتر از 946710 نفر تاثیر بگذارد.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

برای اهدای کمک‌های مالی، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت انجمن خیریه ذهن‌های فعال شوید و مبلغ موردنظر خود را پرداخت نمایید. برای حمایت معنوی از این مؤسسه هم می‌توانید اطلاعات ارائه شده در کمپین‌های آن را در دانشگاه و یا محل کار خود منتشر کنید.

6. موسسه مردم نهاد ذهن کودک؛ سلامت روان همزمان با رشد مغز

مرکز خیریه ذهن کودک در سال 2009 توسط دکتر هارولد کوپلویسچ به منظور افزایش شناسایی و تشخیص کودکان مبتلا به اختلالات روانی تاسیس شد. مهم‌ترین هدف این موسسه در آن زمان، شناسایی سریع اختلالات روانی کودکان و تلاش برای درمان آن‌ها بود. در حال حاضر، این موسسه را می‌توان یکی از برجسته‌ترین مراکز مردم‌نهاد در سلامت روان کودکان به شمار آورد.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

نحوه عملکرد و فعالیت فوق‌العاده این مرکز باعث شده که ما آن را یکی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی برای کودکان به شمار بیاوریم. مهم‌ترین عملکرد این موسسه، مراقبت، آموزش و آگاهی‌بخشی به کودکانی است که مشکلات و اختلالات روانی دارند. به همین دلیل هم با کمک‌های این مرکز، کودکان یاد می‌گیرند که چگونه چالش‌های یادگیری، به‌خصوص اضطراب را در خود کنترل کنند.

بخش مراقبتی این مرکز، ارزیابی و روش‌های درمانی متعددی را برای کودکان مبتلا به اختلالات روانی ارائه می‌دهد. این در حالی است که بخش آموزش، در زمینه انجام تحقیقات گسترده در خانواده، مدرسه و جامعه منابع آموزشی و آگاهی‌بخشی برای خانواده‌ها فعالیت می‌کند تا بتوانند سلامت روان کودکان را ارتقا بخشند.

در نهایت، بخش علمی این مؤسسه نیز تحقیقات متعددی درباره علل بروز اختلالات روانی و چالش‌های یادگیری در کودکان انجام می‌دهند. سپس بر اساس این اطلاعات، بهترین روش‌های درمان کودکان با این‌گونه چالش‌ها را ارائه می‌دهند.

دستاوردها

از زمان تأسیس تاکنون، موسسه ذهن کودک توانسته بیشتر از 13110 بیمار را درمان کند که بیشتر از 75 درصد از این جمعیت، خدمات موردنیاز برای درمان را به‌صورت کاملا رایگان یا با هزینه بسیار کم دریافت کرده‌اند. این مرکز دارای یک شبکه مهم به نام شبکه مغز سالم (Healthy Brain Network) است که تاکنون در آن بیشتر از 5510 نفر شرکت کرد‌ه‌اند و اطلاعات مربوط به آن‌ها در بیشتر از 1289 مقاله تحقیقاتی جمع‌آوری شده‌اند.

علاوه بر این، از دیگر دستاوردهای موسسه ذهن کودک که باعث شده ما آن را یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاوریم، می‌توان به وب‌سایت فوق‌العاده آن برای شناسایی و آگاهی‌بخشی اشاره کرد. در سال 2021، بیشتر از 17 میلیون نفر از این وب‌سایت بازدید کردند و اطلاعات جامعی درباره اختلالات روانی کودکان و به‌خصوص اضطراب، به دست آوردند.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

اگر قصد کمک کردن به مرکز خیریه ذهن کودک را دارید، می‌توانید کمک‌های مالی خود را به‌صورت اینترنتی، مستقیما از طریق وب‌سایت موسسه بپردازید. علاوه بر این، شما این امکان را دارید که در کمپین‌های متعدد این مرکز هم شرکت کنید و یا حتی اسپانسر شوید.

7. مؤسسه خیریه تحقیقاتی اعصاب و روان؛ تامین مالی نوآوری‌های سلامت روان

مؤسسه تحقیقاتی مغز و روان در سال 1987 توسط گروه کوچکی از افراد تاسیس شد و مهم‌ترین هدف این گروه، افزایش سرعت تحقیقات برای یافتن علل و روش‌های درمان اختلالات روانی و به‌خصوص اضطراب بود. در حال حاضر، این مؤسسه خیریه می‌تواند به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده مردم‌نهاد در سراسر ایالات متحده شناخته شود که بخش زیادی از کمک هزینه تحقیقات سلامت روان را پرداخت می‌کند.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

دلایل زیادی باعث شده‌اند که ما این مرکز خیریه را به‌عنوان یکی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی در این فهرست قرار دهیم. یکی از این دلایل این است که در این مرکز، از ایده‌های بسیار خلاقانه‌ای برای کسب اطلاعات درباره اختلالات روانی و زندگی افراد مبتلا به اضطراب و سایر بیماری‌های روانی استفاده می‌شود.

موسسه تحقیقات مغز و رفتار با اعطای کمک‌های مالی به دانشمندان در حال تحقیق درباره جدیدترین روش‌ها برای شناسایی، پیشگیری و درمان اختلالات روانی، از درمان این نوع اختلالات حمایت می‌کنند. برای مثال، آن‌ها هزینه مالی تحقیقی را در سال 2005 تقبل کردند که علل بیولوژیکی اضطراب و اختلالات روانی را موردبررسی قرار می‌داد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این اطلاعات و تحقیقات در حال حاضر هم مورداستفاده قرار می‌گیرند.

دستاوردها

از موقعی که مؤسسه تحقیقات مغز و رفتار در سال 1987 تاسیس شد، تاکنون توانسته بیشتر از 430 میلیون دلار، به بیشتر از 6200 تحقیقات در زمینه اختلالات روانی کمک کند. بدون شک می‌توان گفت که هزینه و کمک‌های مالی آن‌ها توانسته کمک زیادی به تسریع روند تحقیقات در اختلالات روانی داشته باشد. 

برای مثال، کمک‌هزینه این مرکز باعث شده که اولین داروهای ضدافسردگی سریع‌الاثر، داروهای تحریک مغزی غیرتهاجمی و شناسایی سریع بیماری‌ها و اختلالات روانی با استفاده از کامپیوتر، به وجود بیایند. تمام این دستاورد‌ها موجب شدند که مؤسسه تحقیقات مغز و رفتار در آمریکا به‌عنوان یکی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاید.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

مانند موارد قبلی، می‌توانید برای ارائه کمک‌های مالی و نقدی به مؤسسه تحقیقات مغز و رفتار، به‌صورت آنلاین هزینه موردنظر خود را در وب‌سایت این مرکز پرداخت نمایید. همچنین می‌توانید با انتشار اطلاعات مربوط به این مؤسسه و یا حتی اسپانسر شدن در کمپین‌های مختلف، از آن‌ها حمایت کنید.

8. خیریه SeekHer Foundation

مرکز خیریه SeekHer Foundation در سال 2021 توسط مونیکا مو تاسیس شد و نسبت به مؤسسات قبلی، جدید‌تر است. بعد از این‌که مونیکا مو با مشکلات روانی شدیدی دست‌وپنجه نرم کرد، متوجه شد که تاسیس سازمانی برای تشخیص و درمان اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی برای زنان، می‌تواند یکی از بهترین و موثرترین روش‌های کمک کردن به آن‌ها باشد. 

در حال حاضر، این مؤسسه خیریه به زنان مبتلا به اختلالات روانی، کمک‌های زیادی می‌کند تا بتوانند به توانمندی‌های خود دست پیدا کرده و به زندگی عادی بازگردند. این سازمان عملکرد فوق‌العاده‌ای در همین زمان کم داشته و توانسته از نظر افراد، امتیاز 94 درصد را به دست بیاورد.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

عملکرد فوق‌العاده این مرکز موجب شده که در فهرست مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی در سراسر جهان شناخته شود و تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی زنان مبتلا به این اختلالات داشته است. به‌طوری‌که توانسته بخش زیادی از چالش‌هایی که زنان افسرده با آن‌ها مواجه می‌شوند را تسهیل کرده و راه‌حل‌های علمی در اختیار آن‌ها قرار دهد. این مرکز، راه‌حل‌های مختلف را از طریق کمپین‌های حمایتی، تحقیقاتی و مالی در اختیار زنان قرار داده است.

برای مثال، یکی از مشهورترین کمپین‌های این مرکز که توانسته طرفداران زیادی هم به دست بیاورد، کمپین «تصویر بدن زنان» است که با همکاری سازمان مراقبت‌های بهداشتی، مربیان و متخصصان برگزار شد. این کمپین نشان می‌دهد که هر کسی با هر نوع فرم بدنی زیباست و زنان نباید به‌خاطر شرایط بدنی متفاوت خود، اضطراب داشته باشند.

علاوه بر این، مؤسسه خیریه SeekHer Foundation خدماتی در اختیار زنان باردار قرار داده که بتوانند از نظر عاطفی، شرایط بهتری داشته باشند. زیرا همان‌طورکه می‌دانید، زنان باردار بیشتر در معرض افسردگی و اضطراب هستند. کمپین‌های متعددی نیز برای حمایت از خودمراقبتی زنان توسط این مؤسسه خیریه ایجاد شده تا زنان بتوانند سلامتی خود را در اولویت قرار دهند.

دستاوردها

از دیگر دلایلی که موجب شده ما مؤسسه خیریه SeekHer Foundation را در لیست بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاوریم، دستاوردهای فوق‌العاده آن در همین مدت زمان کوتاه تاسیس آن است. 

از زمان تأسیس تاکنون، این مؤسسه حمایت‌ها و کمک‌های خود مراقبتی خود را به بیشتر از 3600 دانش‌آموز ارائه کرده است. در عین حال، بیشتر از 212000 زن توانسته‌اند با استفاده از این کمک‌ها، اختلالات روانی خود را کنترل کنند.

برای مثال، این مرکز در سال 2021 بخشی را راه‌اندازی کرد که در آن مهم‌ترین چالش‌های سلامت روان مختص به زنان را توضیح می‌داد. این اطلاعات که از حدود 1100 زن در سراسر ایالات متحده گرفته شده، توانست کمک زیادی به شناسایی اختلالات روانی زنان داشته باشد.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

روش‌های مشارکت و اهدای کمک به مؤسسه خیریه SeekHer Foundation تقریبا مشابه موارد قبلی است. بدین صورت که برای اهدای کمک‌های مالی و مشارکت‌های نقدی، می‌توانید به‌صورت مستقیم وارد وب‌سایت این مؤسسه خیریه شوید. علاوه بر این، می‌توانید اطلاعات مربوط به این خیریه را در اختیار زنان اطراف خود قرار دهید و به گسترش شبکه آن‌ها کمک کنید.

9. مؤسسه بین‌المللی اضطراب پس از زایمان

مؤسسه خیریه بین‌المللی اضطراب پس از زایمان در سال 1987 توسط جین یونیکمن در کالیفرنیا تاسیس شد. مهم‌ترین هدف این مؤسسه خیریه، این بود تا زنان از تغییرات هورمونی و احساساتی خود در دوران بارداری و پس از آن، اطلاعات زیادی به دست بیاورند و بتوانند اضطراب خود را کنترل کنند. در حال حاضر، این مؤسسه خیریه شبکه‌های همتا به همتا و منابع متعددی را برای حمایت از زنان، خانواده‌ها و دوستان آن‌ها ارائه می‌کند.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

همان‌طورکه از نام آن هم مشخص است، این مرکز تمام تلاش خود را بکار گرفته تا از زنان بعد از زایمان حمایت کند. برای انجام این کار، مؤسسه بین‌المللی اضطراب پس از زایمان، اطلاعات زیادی درباره اختلالات روانی و اضطراب بعد از زایمان در اختیار خانم‌های باردار قرار می‌دهد. در نتیجه، کمک زیادی به پیشگیری و درمان اختلالات روانی خانم‌ها در دوران بارداری و به‌خصوص بعد از آن کرده است.

این مرکز کار خود را با استفاده از گروه‌های پشتیبانی آنلاین و برنامه‌های همتا به همتا به انجام می‌رساند. علاوه بر این، آن‌ها یک خط راهنمای PSI را هم طراحی کرده‌اند که پشتیبانی‌های لازم را به‌صورت شبانه‌روزی در اختیار بانوان قرار می‌دهند و آن‌ها می‌توانند خیلی راحت با متخصصان سلامت روان در منطقه خود ارتباط برقرار کنند. علاوه بر آگاهی بخشی، آن‌ها بودجه قابل‌توجهی نیز برای سلامت روان زنان در دوران بارداری و بعد از زایمان در نظر گرفته‌اند.

دستاوردها

اکنون وقت آن رسیده که دستاوردهای مؤسسه بین‌المللی اضطراب پس از زایمان که یکی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی شناخته می‌شود را بررسی کنیم. از زمان تأسیس تاکنون، این مرکز توانست حمایت دائمی و مستمری را در اختیار مادران قرار دهد که از سلامت روان و اضطراب رنج می‌برند.

برای مثال، در سال 2021، خط پشتیبانی این مرکز توانست به کمک 65 داوطلب برای پاسخگویی، از 17000 تماس، ایمیل و پیامک حمایت کرده و به آن‌ها پاسخ دهند. علاوه بر این، خدمات درمانی آن‌ها به بیشتر از 11285 والدین، خدمت‌رسانی کرد.

این مؤسسه به افزایش بودجه برای تحقیقات درباره اختلالات روانی دوران بارداری و بعد از زایمان، کمک زیادی کرد. از دیگر دستاوردهای این مرکز، می‌توان به جمع‌آوری کمک‌های مالی سالانه اشاره کرد که توانسته‌اند بیشتر از 178654 دلار در 134 کمپین مختلف به دست بیاورند که همه این کمپین‌ها بیشتر از 1000 شرکت‌کننده در سراسر جهان داشتند.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

برای مشارکت و ارائه کمک‌های نقدی به مؤسسه بین‌المللی اضطراب بانوان پس از زایمان، می‌توانید وارد وب‌سایت این مرکز شده و به‌صورت آنلاین، هزینه موردنظر خود را بپردازید. علاوه بر این، شما می‌توانید به‌صورت داوطلب در کمپین‌های این مرکز نیز شرکت کنید.

10. مرکز خیریه استراحت‌گاه؛ خدمات سلامت روان برای خانواده‌های در حال بهبود

در نهایت، آخرین مؤسسه خیریه‌ای که ما در فهرست مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شما معرفی می‌کنیم، مرکز خیریه استراحت‌گاه است. این مرکز در سال 2007 توسط هدر اله تاسیس شد. او بعد از این‌که متوجه شد هیچ سازمان مشخصی برای حمایت از خانواده‌های در حال بهبودی وجود ندارد، تصمیم به تاسیس این مؤسسه خیریه گرفت. در حال حاضر، این مرکز یکی از معدود سازمان‌هایی است که بر سلامت روان خانواده‌های در حال بهبود نظامی تمرکز دارد.

کارهایی که این مرکز انجام می‌دهد

در این مرکز، تعداد زیادی از خانواده‌های نظامی آسیب‌دیده از نظر مسائل بهداشتی روانی و به‌خصوص اضطراب، وجود دارند که تحت درمان‌های 6 روزه قرار می‌گیرند. در طول این بازه زمانی که آن‌ها در این استراحتگاه هستند، از خدمات آموزشی، روانشناسی و تفریحی این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

در طول این دوره، خانواده‌ها مهارت‌های مهمی برای مدیریت سلامت روان خانواده، مانند حل تعارض و برقراری ارتباط درست را یاد می‌گیرند. در این نشست‌ها، کارگاه‌هایی برگزار می‌شود که خانواده‌ها مهم‌ترین علل بروز استرس در خانواده خود مانند مشکلات مالی، ترس بعد از وقایع و مشکلات برقراری ارتباط با نوجوانان را توضیح داده و به کمک متخصص، آن‌ها را برطرف می‌کنند. 

علاوه بر این، شرکت‌کننده‌ها این امکان را دارند که در جلسات مشاوره خانواده، مشاوره بین زوج‌ها و یا فردی شرکت کنند. نحوه عملکرد فوق‌العاده این مرکز باعث شده که به‌عنوان یکی از مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی به شمار بیاید.

دستاوردها

از زمان تاسیس این مؤسسه تاکنون، بیشتر از 30 اقامتگاه مختلف در 6 ایالت آمریکا پایه‌گذاری کرده است. همچنین در سال 2018، دانشگاه کلمسون تحقیقی درباره میزان اثربخشی و درمان اختلالات روانی با استفاده از تفریح در این مرکز خیریه انجام داد. نتایج حاصل از این تحقیقات نشان داد که مشارکت در کمپین‌های این مؤسسه می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش میزان استرس، اضطراب و افسردگی افراد داشته باشد.

روش‌های مشارکت و اهدای کمک

روش‌های مشارکت برای کمک‌های مالی در این خیریه هم مانند موارد قبلی است و برای ارائه کمک‌های نقدی، فقط کافی است که وارد وب‌سایت این مرکز شوید و به‌صورت مستقیم، هزینه موردنظر خود را وارد کنید. درصورتی‌که شرایطش را داشته باشید، می‌توانید در کمپین‌های این مؤسسه نیز داوطلب شوید.

بیشتر بخوانید:

                      معرفی ۹ خیریه برتر حامی کودکان پناهجو                        

چگونه بهترین خیریه را انتخاب کنیم؟

بر اساس تحقیقاتی که ما انجام دادیم، متوجه شدیم که مؤسسات ذکر شده جزو مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی هستند. بااین‌حال، ممکن است خیریه دیگری نیز در نظر شما باشد و بخواهید به آن کمک مالی کنید. برای این‌که بتوانید بهترین مرکز خیریه برای کمک کردن را پیدا کنید و مطمئن شوید که مشارکت شما می‌تواند تاثیر خوبی در روند درمان اختلالات روانی و به‌خصوص اضطراب داشته باشد، به فاکتورهای زیر توجه کنید.

وب‌سایت خیریه را بررسی کنید؛

همه خیریه‌های مشهور و قابل‌اعتماد، وب‌سایت آنلاین دارند و تمام اطلاعات، اعداد و ارقام خود را به‌صورت کاملا شفاف درون وب‌سایت خود قرار می‌دهند. به همین دلیل هم نگاه کردن به وب‌سایت آن‌ها می‌تواند کمک زیادی به شما کند تا بهتر بتوانید به آن‌ها اعتماد کنید.
در وب‌سایت مؤسسه، می‌توانید با نحوه کار و مدت‌زمان خدمت آن‌ها آشنا شوید. بدون شک، وب‌سایت خیریه‌ها می‌توانند بهترین مکان‌ها برای شروع کمک به آن‌ها باشند.

نحوه کار خیریه را بشناسید؛

اگر مرکز خیریه موردنظر شما هدف خاصی نداشته باشد، به احتمال زیاد شکست خواهد خورد. پس اگر دیدید که خیریه‌ای نحوه کار و هدف خاصی ندارد و درباره این موضوع شفاف‌سازی نمی‌کند، احتمالا باید به دنبال مرکز دیگری بروید که نحوه عملکرد خود را با روشی کاملا شفاف، به نمایش می‌گذارد.

اهداف خیریه را بررسی کنید؛

یک موسسه خیریه قابل‌اعتماد و موثر، اهداف شفاف و روشنی دارد. طبیعتا هرکسی که بخواهد به خیریه‌ای کمک کند، می‌خواهد بداند که آیا کمک مالی او می‌تواند در مسیر پیشبرد اهداف خیریه موثر باشد یا خیر. بااین‌حال، اگر خیریه مد نظر شما هدف خاصی نداشته باشد، احتمالا گزینه مناسبی برای کمک کردن نیست. به همین دلیل هم به‌جای این‌که کمک مالی خود را هدر بدهید، به دنبال موسسه‌ای باشید که برای تمام هزینه‌های خود برنامه‌ریزی و هدف دارد.

دستاوردها و موفقیت‌های خیریه را چک کنید؛

موقع سرمایه‌گذاری، هرکسی به دنبال کاری می‌گردد که به موفقیت برسد. اگر قبل از سرمایه‌گذاری متوجه شوید که کاری نمی‌تواند به موفقیت دست پیدا کند، مطمئنا به دنبال کسب‌وکار دیگری می‌روید. این موضوع درباره خیریه‌ها نیز صدق می‌کند. پس حتما مطمئن شوید که مؤسسه خیریه مد نظر شما در مدت‌زمانی که مشغول به فعالیت بوده، توانسته به موفقیت‌ها و دستاوردهای قابل‌توجهی دست پیدا کند.

وضعیت مالی و اعداد و ارقام گزارشات خیریه را بررسی کنید؛

مراکز و سازمان‌های قابل‌اعتماد، به‌طور سالیانه گزارش‌ها و صورت حساب‌های مالی خود را منتشر می‌کنند تا برای افرادی که می‌خواهند به آن‌ها کمک کنند، ابهامی به وجود نیاید.
اگرچه ممکن است برخی از مراکز نیازی به انجام این کار نداشته باشند، اما باز هم باید بدون هیچ مشکلی، این اطلاعات را در اختیار افرادی قرار دهند که می‌خواهند به آن‌ها کمک کنند.

افرادی که با خیریه کار می‌کنند را بررسی کنید؛

کسب تجربه شفاهی و دست‌اول از روند کار یک موسسه خیریه به شما کمک می‌کند که از نحوه عملکرد و کیفیت آن مطلع شوید.
پس اگر می‌خواهید کمک‌های مالی خود را به یک خیریه اهدا کنید، بهتر است در ابتدا مرکز خیریه را برای خودتان بررسی و یا حداقل با کسی که تاکنون با آن خیریه کار کرده، صحبت کنید. بدین ترتیب، می‌توانید مطمئن باشید که کمک مالی شما به مکان درستی می‌رود.

چگونه می‌توان از بهترین خیریه حمایت کرد؟

بعد از این‌که تصمیم گرفتید کدام مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی برای کمک مالی شما مناسب‌تر است، وقت آن می‌رسد که تصمیم بگیرید چگونه می‌خواهید از این موسسه حمایت کنید. هر یک از موسسات خیریه، برنامه‌های مخصوص به خود را دارند که افراد می‌توانند با استفاده از آن‌ها، از این موسسات حمایت کنند. 

به همین دلیل هم شما باید تعیین کنید که هدف موسسه موردنظر شما چیست و آیا برای شما مناسب است یا خیر. در اینجا هر یک از روش‌هایی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به مراکز خیریه کمک کنید را نام می‌بریم.

1. اهدای کمکهای مالی 

همان‌طورکه تاکنون هم متوجه شدید، برای اهدای کمک‌های مالی می‌توانید وارد وب‌سایت خیریه موردنظر خود شوید. شما می‌توانید کمک مالی خود را تنها یک بار پرداخت کنید. برخی از وب‌سایت‌ها این امکان را به شما می‌دهند که با تنظیم یک قسمت از وب‌سایت، در فواصل زمانی مشخصی از حساب شما پول کسر شود. بهترین روش پرداخت کمک مالی به خیریه‌ها از طریق کارت اعتباری است. بااین‌حال، بعضی از مراکز خیریه از روش‌های پرداخت PayPal یا بیت‌کوین نیز پشتیبانی می‌کنند.

2. خرید کالای رسمی از فروشگاه آن‌ها

بسیاری از مراکز خیریه می‌توانند با فروش کالای خود، به جمع‌آوری پول و کمک‌های مالی بپردازند. بنابراین، شما می‌توانید با خرید محصولات مختلف، از فروشگاه آن‌ها حمایت کنید. همچنین می‌توانید اخبار و فعالیت‌های خیریه موردنظر خود را نیز با سایر افراد به اشتراک بگذارید.

3. اهدای درصدی از خریدهای آنلاین

اگر سری به وب‌سایت‌هایی مانند آمازون زده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که بعد از هر خرید، از شما درخواست می‌شود که بخشی از هزینه خرید اقلام موردنظر خود را به خیریه‌های مشخصی واریز کنید. می‌توانید این وب‌سایت‌های خرید آنلاین را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که درصدی از هزینه خرید شما به حساب خیریه موردنظرتان واریز شود. این روش می‌تواند یکی از بهترین شیوه‌ها برای کمک به مراکز خیریه برتر برای مقابله با اختلالات روانی باشد.

4. شرکت در امور داوطلبانه خیریه

پیش از این نیز به اختصار گفتیم که شما می‌توانید برای مشارکت در کارهای خیریه، در امور داوطلبانه آن‌ها مشارکت کنید. زیرا اغلب مراکز خیریه، برنامه‌های محلی و مردم‌نهادی دارند که کمک شما می‌تواند تاثیر زیادی در پیشبرد این برنامه‌ها داشته باشد.
پس اگر در منطقه زندگی شما هم یکی از این برنامه‌ها برگزار شد، می‌توانید به‌صورت داوطلبانه از این خیریه‌ها حمایت کنید.

5. جمع‌آوری کمک‌های مالی برای خیریه

شما می‌توانید در محل کار، مدرسه، مسجد و یا هر مکان عمومی دیگری، اطلاعات مربوط به خیریه موردنظر خود را منتشر کنید و از سایر افراد بخواهید که کمک‌های مالی خود را به حساب این خیریه واریز کنند.

6. انتشار اخبار خیریه در صفحات مجازی

اغلب خیریه‌های بزرگ، صفحات مجازی دارند و شما می‌توانید برای حمایت از آن‌ها، استوری‌ها و پست‌های آن‌ها را با سایر مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. با انجام این کار، افراد بیشتری به کمک و حمایت از آن خیریه تشویق می‌شوند.

سخن نهایی

ما در این مقاله، برخی از بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی را نام بردیم. اکنون نوبت به آن رسیده که بر اساس شرایط خود، خیریه مدنظر خود را انتخاب کنید. سپس در یکی از مراکز خیریه موردنظر خود، مشارکت داشته باشید و از آن‌ها حمایت کنید. 

مطمئن باشید که در هر شرایطی، این موسسات از شما قدردان خواهند بود. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات کاملی درباره بهترین مراکز خیریه برای مقابله با اختلالات روانی در اختیار شما قرار داده باشیم.

منبع: وب سایت impactful.ninja